ГП: Прва побједа Српкиња у Јапану - 3:0!

Одбојкашице Србије оствариле су четврту победу на 25. Гран прију, прву другог викенда у Сендаију.

Остали спортови 15.07.2017 | 13:15
Екипа Зорана Терзића је савладала домаћина Јапан са 3-0 (25:21, 25:20, 25:20), у другом колу Д групе ИИ викенда И дивизије.

Пред око 7.000 гледалаца Србију је предводила Милена Рашић са 19 поена, 14 је освојила Бранкица Михајловић, 13 Сања Малагурски, док је десет додала Стефана Вељковић.

Меч је обиловао резултатским преокретима и обострано одличном игром у одбрани. Србија је била конкретнија и смиренија у завршницама сва три сета, што јој је донело максималну победу.

Изједначена борба се водила на почетку меча, да би Јапан повео са 8:6, а Србија преокренула на 10:9. Уследило је ново вођство Јапана – 12:10, па преокрет Србије – 15:13. У завршници, Србија је повећала предност на 21:17, а Јапан смањио на 22:20. На крају је било 25:21.

У другом сету Јапанке су повеле са 5:1, па 8:5 и 10:6. Серијом 5:0 Србија стиже до 11:10, па 16:13. Одржавала је Србија разлику до 20:17, када је Јапан смањио на 20:19. Узвратила је Србија вођством од 22:19, односно 25:20 за предност од 2:0 у сетовима.

Србија је трећи сет почела вођством од 5:1, па 7:3, да би борбене и упорне Јапанке изједначиле на 9:9. Водила је Србија са 12:10, а Јапан прво поравнао резултат, а затим и повео са 15:13.

Србија је успела да изједначи на 17:17 и затим поново стигне до предности, која је у финишу била чак пет поена – 23:18. Србија је трећи сет решила у своју корист са 25:20, а меч са максималних 3:0.

Србија ће сутра, у последњем, трећем колу, играти против Тајланда у недељу од 9:10 часова по нашем времену