ЕП до 21: Пољаци с пенала за вјеру у 1/2-финале

Швеђани водили са 2:1 до првог минута судијска надокнаде.

Фудбал 20.06.2017 | 08:30
Мало је недостајало да домаћин Европског првенства за младе, Пољска против Шведске доживи и други пораз на такмичењу и тиме остане без шанси за полуфинале. Ипак, домаћи су се спасили са пенала и ремијем 2:2 сачували у животу наду о одласку у завршницу.

Стрелац гола којим је Пољска освојила бод био је Давид Ковнацки у првом минуту судијске надокнаде. Претходно је словеначки арбитар Винчић дуел Филипа Дагерстала и Кшиштофа Пјатека окарактерисао као прекршај за најстрожу казну.

Ова одлука изазвала је бес Швеђана који су и по завршетку меча имали шта да кажу Словенцу.

Пољаци су, ношени подршком са трибина, веома добро почели утакмицу и повели голом Лукаса Монете, управо после асистенције Ковнацког.

Међутим, шведској селекцији било је довољно само пет минута у финишу првог полувремена да направи потпуни преокрет и шокира домаће навијаче.

Најпре је Карлос Страндберг у 36. минуту био најбржи и најсналажљивији пред голом Пољске. А пет минута касније Кристофер Олсен је добро извео корнер, а Уне Јакоб Ларсон се поклонио и затресао мрежу.