Ђоковић "самлео" Тима за финале Рима!

Новак Ђоковић доминантном игром у полуфиналу пласирао се у меч за титулу Мастерса у Риму.

Тенис 20.05.2017 | 23:15
Српски тенисер прегазио је Аустријанца Доминика Тима са 6:1, 6:0 за тачно сат времена игре.

Ђоковић је буквално "самлео" ривала у стилу који га је красио претходних година, а победа је још импресивнија због чињенице да је играо неколико сати након победе над Хуаном Мартином дел Потром.

Србин је доминирао у свим аспектима игре, сервирао је скоро без грешке, док је ритернирао скоро са основне линије не дозволивши Аустријанцу да уђе у ритам којим је у петак "сломио" Рафаела Надала у два сета.

Ђоковић је посебно био импресиван у првом сету у којем је за мање од 20 минута повео 5:0, у другом је доживео благи пад интензитета удараца што Тим користи и први пут му достојно парира па стиже и до две брејк лопте, али након што их је пропустио дефинитивно је положио "оружје".

У финалу Рима Ђоковић ће у недељу играти са немачким тенисером Александром Зверевом, 17. играчем света.

Биће то њихов први међусобни сусрет. Ђоковић је "одбранио" прошлогодишње финале, па ће у недељу имати шансу да смањи заостатак за првим тенисером света Ендијем Маријем који тренутно износи 3.515 бодова.