Рим: Зверев чека Новака! Свитолина на Халеп у финалу!

Зверев чека у финалу Ђоковића или Тима! Александар Зверев пласирао се у финале Мастерса у Риму победом над Џоном Изнером у три сета.  Мугуруса предала, Свитолина у финалу Рима! Украјинска тенисерка Елина Свитолина пласирала се у финале турнира у Риму после свега пет гемова.

Тенис 20.05.2017 | 19:15
Њој је полуфинале због повреде леве препоне предала фаворизована Шпањолка Гарбиње Мугуруса

Украјинка је направила брејк у четвртом гему, након чега је спасила две брејк шансе ривалке, након чега се Мугуруса повукла са терена.

Свитолина ће у финалу Рима играти против Румунке Симоне Халеп, у недељу од 19 часова.

Александар Зверев пласирао се у финале Мастерса у Риму победом над Џоном Изнером у три сета.

Младом Немцу било је потребно 118 минута да савлада Американца са 2:1, по сетовима 6:4, 6:7, 6:1.

Седамнаести тенисер планете у финалу ће играти са бољим из дуела Новак Ђоковић – Доминик Тим који је на програму у 20.00.

Подсећамо, Ђоковићев меча са Хуаном Мартином Дел Потром у петак је прекинут због кише, а настављен је у суботу. Дуел је прекинут при резултату 6:1, 1:2 за српског играча који је раније у току суботњег дана са 6:4 добио други сет и тако заказао меч са Домиником Тимом.

Аустријанац је у четвртфиналу победио “Краља“ шљаке, Рафаела Надала, са 2:0 по сетовима 6:4, 6:3.