ФИБА ЛШ: Банвит први финалиста!

Кошаркаши Банвита први су финалисти ФИБА Лиге шампиона, пошто су на фајнал фору у Шпанији савладали Монако са 83:74 (14:23, 23:22, 18:8, 28:21). У другом полуфиналу састају се Тенерифе и Венеција.

Кошарка 28.04.2017 | 21:20
Турски састав до победе је стигао упркос готово катастрофалној игри у првом делу, када је Монако водио и са 13 поена. Међутим, ствари су се драстично окренуле у другом делу, а посебно у трећем кварталу, који је Банвит добио резултатом 18:8 и исти завршио с вођством резултатом 55:53.

На крилима одличне игре у трећој четвртини Банвит је наставио да гази и у последњих десет минута, због чега Монако није имао претерано великих шанси да се врати у живот. Покушавао је тим из Кнежевине да се врати, али једноставно на сваку реализацију турски противник имао је спремно решење и није спуштао темпо до краја утакмице.

Најбољи стрелац Банвита био је Џордан Теодор с 21 поеном, док је Монако предводио Џамал Шулер с 20 кошева.

Банвит у финалу чека победника дуела Тенерифе - Венеција, а меч је на програму у петак од 21 час.