БЕЛ: Бриж коначно славио!

Прва победа актуелног шампиона још од 24. фебруара!

Фудбал 26.04.2017 | 23:26
Коначно мало среће за навијаче Брижа. Актуелни првак Белгије победио је на свом терену Остенде са 3:1 у мечу петог кола плеј-офа националног шампионата и на неки начин показао знаке опоравка после пораза од Андерлехта у дербију прошлог викенда.

То је плаво-црнима била прва победа у шампионату од 24. фебруара и наставио је борбу за друго место на табели, пошто се чини да је лидер Андерлејт већ сада недостижан.

А све је опет почело лоше по Бриж и деловало је да ће навијачи овог клуба поново морати да пију лекове за смирење. Гости су у 15. минуту дошли до предности када је Ландри Дијамита био најсналажљивији пред противничким голом.

Међутим, у наставку утакмице Бриж се коначно пробудио и за само два минута направио је потпуни преокрет.

Прво је Јеле Фосен у 32. минуту изједначио, а онда је малтене у првом следећем нападу Брижа пао нови гол, а стрелац је био Хозе Искијердо.

Исти играч је у 69. минуту искористио асистенцију Клаудемира и поставио коначан резултат.