Чемпионшип: Митровић и Њукасл поново у Премијер лиги!

Њукасл Јунајтед вратио се у Премијер лигу само годину дана пошто је испао у Чемпионшип.  Потрошено 65. 000. 000 - Свраке су морале да се врате у Премијер лигу! Победом над Престоном од 4:1 Њукасл и математички обезбедио повратак у елиту.

Фудбал 24.04.2017 | 23:25
'Свраке' су у 44. колу друге лиге Енглеске пред својим навијачима поразили Престон и обезбедили директан повратак у елиту – 4:1 (2:1).

Екипа Рафаела Бенитеса има и даље шансе да се домогне првог места, али је мало вероватно очекивати да Брајтон & Хоув Албион испусти четири бода вишка две рунде пре краја.

Домаћи су повели већ у седмом минуту преко Ајосиа Переса, али су гости узвратили већ у 14. преко Џордана Хугилија.

Међутим, Кристијан Атсу, на асистенцију нашег Александра Митровића, који је одиграо свих 90 минута, најављује тријумф домаћих, да би све било готово после намерног играња руком и искључења капитена Престона Пола Галагера.

Сигран са беле тачке био је Мат Ричи, пре него што је Перес својим другим поготком поставио коначан резултат сусрета.

Шансу да се домогне Премијер лиге и даље има Славиша Јокановић, пошто се његов Фулам налази на последњем месту које води у доигравање.

Њукасл се вратио! После годину дана обитавања у Чемпионшипу Свраке су опет на великој сцени, у Премијер лиги, после сезоне у којој су се фактички прошетали кроз друголигашки ранг. Можда ће газде Њукасла мучити питање зашто Рафа Бенитез није био први на табели, већ гледа у леђа Брајтону, иако су прошлог лета потрошили 65.000.000 евра, али је то питање за дубљу анализу и наредне дане.

Сада је време за славље, које је настало чим је завршен вечерашњи дуел са Престоном, који им је математички омогућио повратак у елиту. Свраке су се побринуле да прописно демолирају госте са 4:1 и улепшају фудбалско вече за 50.000 гледалаца на Сент Џејмс Парку, а једини ко је можда интимно туговао је српски репрезентативац Александар Митровић који није голом зачинио овај меч иако је играо солидно.

Дочекао је нападач Орлова коначно да буде стартер, кретао се одлично, улазио у шансе, али није имао среће да се упише у стрелце. Истина, био је несебичан па је уписао лепу асистенцију за Атсуа за други гол.

Два поготка била су дело Шпанца Ајозеа Переза, а и Мет Ричи је био прецизан са беле тачке, док је изједначујући погодак Хеџила у 14. минуту био све што су играчи Престона урадили на овом мечу. Њукаслу је посао био олакшан пошто је Пол Галахер због играња руком искључен у 64. минут, што је био знак капитулације гостију.

Два кола пре краја Њукасл има девет бодова више у односу на прве пратиоце и нема шансе да не заигра у Премијер лиги од лета.

За експресан повратак у Премијер лигу Њукасл највише треба да захвали свом најбољем стрелцу Двајту Гејлу који вечерас није играо због повреде, али је са 22 гола изнео највећи терет. Свракама током лета сигурно предстоји реконструкција, јер је немогуће без појачања, па и са овако снажним кадром, очекивати лак опстанак у елити, међу најбогатијима.

Видећемо и да ли ће у премијерлигашком Њукаслу бити места за Александра Митровића. Реалност је да се Србин није наиграо ове сезоне у црно-белом дресу, па ће бити занимљиво видети да ли ће бити у плановима Рафе Бенитеза за наредну сезону.