Сјећања - На данашњи дан... Нова Осимова Југославија и незаборавна велшка каљуга...!

Да ли би судија у данашње време дозволио да се игра на оваквом терену?

Фудбал 23.03.2017 | 20:00
На данашњи дан 1988. у Свонсију, фудбалска репрезентација Југославије савладала је у пријатељском сусрету селекцију Велса - 2:1 (1:1).

Селектор Ивица Осим је након неуспеха у квалификацијама за Европско првенство у Немачкој почео да ствара нову екипу која ће након успешно преброђених квалификација, две године касније, на Светском првенству 1990. у Италији освојити 5. место.

Играли су: Владан Радача, Зоран Вулић, Драгољуб Брновић, Сречко Катанец, Фарук Хаџибегић, Љубомир Радановић, Драган Стојковић (од 85. Миодраг Кривокапић), Дејан Савићевић, Драган Јаковљевић, Мехмед Баждаревић, Харис Шкоро (од 74. Дарко Панчев)

Повели су домаћини голом Дина Сондерса већ у 8. минуту, ал су Плави преко Драгана Стојковића у 43. и Драгана Јаковљевића у 71. минуту успели да начине преокрет и победом крену у календарску 1988.

Утакмица у Свонсију памти се и по томе што је одиграна по тако блатњавом терену да су дресови наших играча, на почетку иначе бели, углавном били сиве или црне боје...