НБА: Седам поена Марјановића, сјајни Миротић! Мирза и Милвоки иду ка плеј-офу!

Бобан Марјановић поново је искористио минималну шансу коју је добио у поразу Детроит Пистонса од Чикаго Булса – 117:95.  Након гостујуће побједе против Сакрамента 116:98, Милвоки Бакси Мирзе Телетовића све ближе доигравању.

Кошарка 23.03.2017 | 15:15
Боби је за седам минута на паркету уписао исто толико поена (3/3 за два), уз две ухваћене лопте.

Чикаго је до тријумфа предводио Никола Миротић са 28 поена и пет скокова, Џими Батлер имао је 16 поена, 12 асистенција и пет ухваћених лопти, док је добар био и Жофри Ловерњ са 17 поена и седам скокова.

Код гостију су Тобајас Херис и Маркус Морис имали по 14 поена, док је Џон Луер додао један мање.

Претходну ноћ у НБА лиги поново је обележио наш Никола Јокић и његови Денвер Нагетси, док се у историју поново уписао фантастични Расел Вестбрук.

У преосталим сусретима, Шарлот Хорнетси су као гости били бољи од Орландо Меџика 109:102, Бостон Селтикси поразили су Индијана Пејсерсе 109:100, док су Вашингтон Визардси били бољи од Атланта Хокса – 104:100.

Милвоки Бакси славили су на гостовању Сакраменто Кингсима 116.98, а Џезери су пред својим навијачима савладали Њујорк Никсе – 108:101.

Након гостујуће побједе против Сакрамента 116:98, Милвоки Бакси Мирзе Телетовића све ближе доигравању.

У Источној конференцији НБА лиге захуктава се борба за мјеста која воде у плеј-оф, а све ближе доигравању је Милвоки Мирзе Телетовића.

Бакси су синоћ славили у дуелу са Сакраментом 116:98, уз веома добру партију бх. кошаркаша.

Телетовић се синоћ одиграо двадесетак минута, те забиљежио 13 поена, четири скока и двије асистенције, те тако дао допринос тријумфу свог тима, у којем је најефикаснији био Јанис Адетокунбо са дабл-дабл учинком - 32 поена и 13 скокова.

До краја лигашког дијела сезоне остало је још 11 утакмица, а Бакси су тренутно на шестом мјесту Истока.

Извор: Б92/мондо.ба