АБА: Игокеа серијом 20:0 ријешила дуел с Крком!

Одлична прва, очајна друга, феноменална трећа, рутинска четврта четвртина Александровчана, за тријумф против Крке 85:72 (25:18, 13:20, 27:10, 20:24).

Кошарка 22.02.2017 | 23:30
Дуел 23. кола АБА лиге између Игокее и Крке екипе су дочекале у различитом расположењу, али су растерећни домаћини на крају стигли до убједљивог тријумфа.

Уводни минути треће четвртине, у којима су "игоси" направили сјајну серију 20:0, преломили су меч.

ИГОКЕА - КРКА 85:72 (25:18, 13:20, 27:10, 20:24).

Александровчани су још раније изборили опстанак у регионалном такмичењу и до краја регуларног дијела сезоне желе да изборе што бољи пласман, док су Словенци у опасној зони и до краја ће се борити за опстанак на Јадрану.

Ђорђе Милошевић био је изузетно расположен у првој четвртини, у којој је постигао девет поена. Тим Драгана Бајића за десет минута направио је предност од седам поена (25:18), која се до паузе потпуно истопила, па се на одмор отишло с резултатским егалом.

Имали су домаћи кошаркаши у првом кварталу и двоцифрену предност (25:15), али су гости бољим финишом успјели да изједначе до краја првог полувремена.

Милошевић се зауставио на девет поена из прве дионице меча, док је Џејмс Робинсон убацио поен мање. С друге стране, Роналд Ли Кари постигао је такође девет поена.

Друго полувријеме почело је као из снова за Игокеу. Домаћи кошаркаши направили су велику серију 20:0 и практично већ тада одлучили побједника. Игра тима из Словеније потпуно се распала, па скоро пет минута гости нису успјели да поентирају.

Разиграо се Вук Радивојевић, који је након нешто слабијег наступа у првих 20 минута, у трећој четвртини убацио 11 поена, укупно 17, највише у редовима "игоса". Ову дионицу Александровчани су добили 27:10, па им је у одлулујућем кварталу преостао лакши дио, да рутински приведу меч крају, што су на крају и учинили.

Нису Словенци успјели да се опораве од шока који су доживјели у претходној четвртини, па је Игокеа лагано одиграла финиш меча и тријумфовала 85:72.

Шампион БиХ побједом против Крке, 11. ове сезоне у АБА лиги, вратио се на шесту позицију, са истим бројем бодова као и Цибона, гдје према најавама из Александровца, желе и да остану до краја сезоне.

ИГОКЕА: Пашајлић 14, Мићовић 6, Талић , Шибалић 3, Робинсон 16 (6 ск, 6 ас), Пешаковић, Милошевић 14 (11 ск, 4 ас), Албијанић 4, Радивојевић 17, Махковиц 4 (6 ск), Рикић 7.

КРКА: Ребец 14 (7 ас), Кари 14, Кастрати 8 (6 ск), Ројц 3, Кужник, Јукић, Димец 6, Чебулар 5, Ритлоп 1, Бунић 4 (6 ск), Елиот, Луковић 17.

Карпош - Звезда 61:98

Табела: Звезда 22-1, Цедевита 17-6, Партизан 16-6, Будућност 16-7, Цибона 11-12, Игокеа 11-12, ФМП 10-13, Олимпија 10-13, Карпош 9-14, Мега Лекс 9-14, МЗТ 8-15, Крка 7-16, Задар 7-15, Морнар 7-16.

Парови 24. кола: Цедевита - Карпош (петак), Крка - Морнар (субота), Мега - Партизан (субота), Будућност - ФМП (недеља), Задар - Цибона (недеља), Црвена звезда - Олимпија (понедељак), МЗТ - Игокеа (понедељак).

Извор: мондо.ба