АБА: Мега направила велики корак ка опстанку! Изгуби Будућност у Љубљани!

Мега Лекс забележио је веома важну победу у борби за опстанак савладавши Морнар у Бару у 23. колу АБА лиге – 89:81.  Серија Меге 0:15 и победа пред Партизан! Четврта победа Меге у последњих пет мечева и бег са дна. Сјајни Јарамаз. Домаћин у црној серији резутлата. . .  Изгуби Будућност! Боља од Ђетића била је Унион Олимпија у Љубљани с 81:79.

Кошарка 22.02.2017 | 20:50
Екипа Дејана Митровића је лоше почела, пошто је домаћин брзо стигао до двоцифрене предности (18:6), али су гости потом заиграли сјајно у нападу и потпуно заслужено дошли до преокрета.

Мега сада има две победе више од Морнара и налази се на седмом месту, док црногорски представник, који је тренутно 12, има исти број тријумфа као и Крка и последњепласирани Задар, али уз меч више.

Госте је до победе предводио Огњен Јарамаз са 21 поеном (6/8 за два, 2/2 за три), а најбоље су га пратили Александар Мареља са 13, Јован Новак са 12 и Раде Загорац са 11 поена.

С друге стране, код домаћина су најрасположенији били Џонс и Павић са по 14 поена, док је Бакић убацио 12.

Мега у наредној рунди у Сремској Митровици дочекује екипу Партизана.

Гледали смо неизвесну утакмицу у Бару до краја треће и почетка четврте четвртине.

Играјући разноврсно, али под "командом" плејмејкера Огњена Јарамаза, екипа Дејана Милојевића серијом 0:15 решила је загонетку у 23. колу АБА лиге, забележила четврту победу у последњих пет мечева и поправила атмосферу након губитка Купа Радивоја Кораћа, а све у недељи дербија са Партизаном.

У уторак увече, пред 2.700 навијача у "Тополицама": Морнар - Мега Лекс 81:89 (22:16, 22:28, 11:26, 26:19)!

/опширнији извештај можете наћи на порталу наших колега из Подгорице, Мондо.ме/

Био је то седми пораз црногорског тима у последњих осам мечева у свим такмичењима, а у тој серији Барани су савладали само локалног ривала, подгоричку Будућност резултатом 78:71, још 22. јануара.

Морнар је тренутно последњи на табели, док се Мега серијом добрих резутлата одмакла од зачеља и ушла у групу тимова са девет победа у којој су још Олимпија и Карпош.

Милојевићев тим у недељу дочекује Партизан, у репризи полуфинала Купа у Нишу, у мечу који је прошле суботе увече припао црно-белима резултатом 65:77. Мега ће имати два дана одмора више од наредног ривала, који ће свој меч "разуђеног" 23. кола одиграти у петак увече (уз подсећање да Партизан у тренутку објаве овог извештаја игра меч ФИБА Лиге шампиона са ПАОК).

Било је 12 разлике за тим Ђорђа Павићевића већ половином прве четвртине (18:6), било је и 42:33 пре него што је Милојевићев тим направио први од два "блиц крига" у овом мечу - 2:11 за 44:44 на полувремену.

Егал смо гледали до половине треће четвртине, када је при резултату 55:60 Мега почела да "сипа" са свих страна: Јарамаз, Ребић, Тејић, Мареља, Новак, Симеуновић, Мушиди… Очас посла било је 55:75.

У домаћем тиму, Џонс и Павић убацили су по 14, а двоцифрен је био и Бакић са 12 поена, док је Јарамаз меч завршио са 21 поеном (6/8 за два, 2/2 за три), Мареља је убацио 13 (5/6 за два, 1/1 за три), Новак 12, уз три скока и шест асистенција, Ребић осам, уз пет асистенција али и пет изгубљених лопти...

Партизан јесте испао из Фиба Лиге шампиона, али је ипак ове вечери добио неке добре вести. Такмац црно-белих за треће место на табели у АБА лиги, Будућност, поражена је у Љубљани с 81:79 . Тако би Партизан евентуалном победом над Задром дошао до трећег места Јадранске лиге.

Будућност је до неочекиваног пораза дошла у Љубљани у неизвесном мечу у ком је чак водила у последњој деоници, али је Олимпија брзо преузела примат и кошевимаЈанковића и Пелка дошла до четири разлике у последњем минуту. Шеховић је погодио тројку и мало закомпликовао ствар, али се Олимпија није дала преварити.

Тако су Љубљанчани дошли до 7. позиције на табели и до победе која их малтене води до опстанка у лиги.

Јанковић и Џеферсон су дали по 24 поена и били убедљиво најзаслужнији за победу Олимпије. Код Будућности истакао се Рејнолдс са 17 поена.

Будућност сада има скор 16-7, док је Партизан на 16-6 и утакмицом мање. Црно-бели 24. фебруара играју против Задра од 18 часова.

Карпош - Звезда 61:98

Табела: Звезда 22-1, Цедевита 17-6, Будућност 16-7, Партизан 16-6, Цибона 11-12, Игокеа 10-12, ФМП 10-13, Олимпија 10-13, Карпош 9-14, Мега Лекс 9-14, МЗТ 8-15, Крка 7-15, Задар 7-15, Морнар 7-16.

Парови 24. кола: Цедевита - Карпош (петак), Крка - Морнар (субота), Мега - Партизан (субота), Будућност - ФМП (недеља), Задар - Цибона (недеља), Црвена звезда - Олимпија (понедељак), МЗТ - Игокеа (понедељак).

Извор: Б92/мондо.рс/моззартспорт