ИТА - Куп: Рома у четвртфиналу, Џеко стријелац и асистент!

Фудбалери Роме изборили су пласман у четвртфинале Копа Италија! "Вучица" је сигурном игром савладала Сампдорију резултатом 4:0 (1:0). Капитен Босне и Херцеговине Един Џеко стријелац и асистент.

Фудбал 20.01.2017 | 00:20
Изабраници Лућана Спалетија су међу осам најбољих тимова у најмасовнијем такмичењу на Апенинима.

У четвртак увече на "Олимпику" нису имали много проблема против тима из Ђенове захваљујући погоцима Рађе Нанинголана (два), те Едина Џеке и Стефана Ел Шаравија.

Посебно лијеп гол био је волеј Наинголана у првом полувремену када је морао да аплаудира и капитен Франческо Тоти са клупе за резервне играче.

Ел Шарави је почетком наставка сјајно упослио капитена Босне и Херцеговине, који је избјегао офсајд замку и погодио супротан угао голмана Кристијана Пуђонија - 2:0.

Реванширао се Џеко "дубинском" асистенцијом у 61. минуту Ел Шаравију, који је лобом поставио коначан резултат.

Џеко је потом уз аплаузе уступио мјесто легендарном капитену Тотију до краја утакмице са Сампдоријом, у чијим редовима је свих 90 минута одиграо српски репрезентативац Филип Ђуричић.

У самом финишу Наинголан је својим другом голом ставио тачку на убједљиву побједу Римљана...