НБА: Дурент разбио Тандер упркос трипл-даблу Вестбрука!

Кевин Дурент постигао је 40 поена из свега 16 шутева у новој убедљивој победи Голден Стејта над његовим бившим тимом Оклахома Ситијем – 121:100.

Кошарка 19.01.2017 | 10:10
Дурент је у два меча са тимом у којем је провео девет година постигао 79 поена погодивши 28 од 40 шутева, у првом је имао седам тројки, а сада пет, уз 12 скокова.

Тандеру ни овај пут није помогао трипл-дабл Расела Вестбрука који је предводио госте са 27 поена, 15 скокова и 14 асистенција, а и овај пут је имао двоцифрен број изгубљених лопти (10).

Дурента су пратили Стеф Кари са 24 поена и осам асистенција, Клеј Томпсон са 14, те Дрејмонд Грин са 12 поена, 11 скокова и пет проигравања. И Вестбрук је имао добру подршку, 22 поена је постигао Енес Кантер, 20 је убацио Виктор Оладопи.

Џејмс Харден је убацио 38 поена уз осам асистенција и шест скокова, а Ерик Гордон додао 25 поена за тријумф Хјустона над Милвокијем 111:92. Баксима није помогло сјајно издање Јаниса Адетокумба са 32 поена, 11 скокова и шест асистенција.

Детроит је разбио Атланту 118:95, али је Бобан Марјановић играо само два минута и за то време имао по два поена и скока. Пистонсе је носио Реџи Џексон са 26 поена, док је 19 додао Тобајас Херис.

Коначно су победили Њујорк Никси, надиграли су локалног ривала Бостон Сеслтиксе 117:106 у Масачусетсу, а блистао је Дерик Роуз са 30 поена, 10 скокова и пет асистенција. Кармело Ентони је убацио 17, док је Ајзеа Томас узалуд постигао 39 за домаћина.

Џоел Ембид наставља да "разбија", постигао је 26 поена уз девет скокова за седму победу Филаделфије у последњих десет утакмица. И то против једног од најбољих тимова Истока Торонта са 94:89, упркос добром издању Демара Дерозана са 25 поена (11/21 из игре) и шест асистенција.

Индијана је преокретнула против Сакрамента са 35:21 у последњој четвртини за победу 106:100, а истакли су се Пол Џорџ са 24 и Џеф Тиг са 22 поена уз 11 асистенција и седам скокова. Демаркус Казинс је остварио трипл-дабл са 25 поена, 12 скокова и десет асистенција за Кингсе.