Еврокуп: Нижњи видео снагу Литванаца - пљусак тројки Лијетувос Ритаса!

Предвођена невероватним Давидом Логаном екипа из Виљнуса славили у Новгороду – 97:63!

Кошарка 17.01.2017 | 21:40
Есенцију квалитета литванске школе кошаршке упознали су кошаркаши Нижњија из Новгорода! Екипа Лијетувас Ритаса остварила је премијерну победу у другој фази Еврокупа. Али какву! Доминантну, убедљиву, лепу за око, а највише вредну амција везаних за наредну рунду престижног такмичења.

Домаћин је у Новгороду страдао – 63:97. Било је резултатске клацкалице и неизвесностив у првом полувремену, али је екипу Нижњија у наставку задесила права елементарна непогода. Они су пали после пљуска тројки литванских кошаркаша.

Блистао је времешни Американац Давид Логан. Он је меч завршио са 30 поена, постигао је пет тројки из десет покушаја. Довољно за индекс корисности 38. Њему уз раме био је Рокас Гидраитис са 16 поена уз фантастичан шут за три поена – 5/6.

Нижњи не само да је пружио очајну дефанзивну партију, него је током другог полувремена патио и у офанзиви. За 20 минута домаћи играчи су уписали само 27 поена.

После три кола у другој фази Еврокупа Нижњи и Лијетувас имају по једну победу.