ЛЕ: Испао Вест Хем, Олимпијакос једва, Рајковић прошао Сплит!

Екипа Астре Ђурђу направила је највеће изненађење у плеј-оф рунди квалификација за Лигу Европе.

Фудбал 26.08.2016 | 08:30
Румунски састав шокирао је навијаче Вест Хема на лондонском Олимпијском стадиону, пошто је, после ремија пред својим навијачима у првом сусрету (1:1), славио голом Филипеа Тешеире у 45. минуту.

'Чекићари' Славена Билића су на тај начин и другу годину заредом елиминисани из другог по квалитету европског такмичења од Астре.

С друге стране, Олимпијакос је после елиминације из Лиге шампиона, барем је тако деловало, имао лак задатак против португалске Ароуке. Међутим, Пирејци су на једвите јаде успели да елиминишу госте, тек после продужетака.

Гости су се добро бранили, да би у 80. минуту Геге донео продужетке свом тиму. Олy је од тог тренутка кренуо у тоталну офанзиву, а оно што није успело његовим саиграчима у финишу регуларног тока – исправио је Домингес у 94 минуту, да би потврду уласка у групну фазу донео Идеје у 113. минуту.

Највећа драма виђена је на Пољуду, где је Макаби из Тел Авива тек после извођења једанаестераца успео да се домогне групне фазе.

'Били' су повели преко Ћосића у 40. минуту, изједначио је Скарионе у 52, да би поново Ћосић, сада у 59. минуту, одвео сусрет у додатних 30 минута игре.

Како у продужецима није било голова, уследило је извођење једанестераца. У прве четири серије обе екипе промашиле су по два пенала, један ударац домаћих одбранио је и наш Предраг Рајковић, да би Ћосић шутем преко гола у шестој серији од јунака постао трагичар јер је Рикан потом без већих проблема потврдио пролаз своје екипе.

Преостали фаворити су углавном без већих проблема дошли до места на жребу, који је на програму у петак од 13 часова у Ниону, Панатинаикос је сачувао великих 3:0, ремијем против Бренбија у Данској 1:1, Карабаг је са убедљивих 3:0 стигао и престигао Гетеборгових 1:0 из првог сусрета, Гент је протутњао поред Шкендије са 4:0, укупно 6:1, док је словеначком Марибору недостајао погодак за елиминацију Габале 1:0 (укупно 3:2).