БЕЛ: Генк ''петардом'' до Лиге Европе!

Шарлроа рано остао са играчем мање што је био увод у тотални дебакл у реваншу баража - 1:5!

Фудбал 30.05.2016 | 14:00

Фудбалери Генка нису дали гол на претходна два меча, ушли су у реванш против екипе Шарлроа са два гола заостатка из првог меча (0:2), али су петардом обезбедили пласман у квалификацијама за Лигу Европе. Прегазили су на свом стадиону црно-беле данас са чак 5:1, а све им се отворило већ у 17. минуту.

Голман гостију Пенето скривио је најстрожу казну, судија му показао црвени картон, Шарлроа је остао са играчем мање, а са беле тачке Грк Карелис је отворио серију голова.Самата је у 27. повисио на 2:0 за Генк, а нелагодност се увукла у редове домаћина када је сјајни Пребе смањио на 1:2 у 40. минуту.

Ипак, до краја полувремена Сенди Волш је вратио домаћину два гола предности и најавио офанзиву у наставку. Није Шарлроа имао снаге да постигне још један гол са играчем мање и врати неизвесност у меч. Сјајни Николаос Карелис је са још два поготка у 56. и 71. минуту поптуно дотукао госте и обезбедио Генку пласман у квалификације за Лигу Европе.