НБА: Каријева магија, Вориорси престигли Булсе!

Кошаркаши Голден Стејт Вориорса оборили су рекорд Џорданових Чикаго Булса из сезоне 1995./1996. по броју победа у регуларној сезони.

Кошарка 14.04.2016 | 17:00

’Ратници’ су савладали Мемфис код куће са 125:104 и ову сезону завршавају са 73 победе и само девет пораза.

После изненађујућег пораза од Минесоте, чинило се да ће Вориорсима бити тешко да оборе рекорд, али они су по два пута добили Спарсе и Гризлисе и тако су заокружили фантастичну сезону.

Меч са Мемфисом био је “једносмерна улица“ већ од половине прве четвртине, када је Кари за нешто више од минут убацио три тројке и одвео свој тим на +14.

Укупно је у првој четвртини Кари дао 20 поена (шест тројки), а почетком треће деонице већ је убацио девет тројки и чинило се да би могао да нападне НБА рекорд (по 12 су до сада дали баш Кари, Брајант и Донијел Маршал).

Ипак, после 14 узастопних утакмица у којима је играо у последњој деоници (рекорд сезоне), Кари је због тока утакмице добио одмор и меч је окончао са 45 поена (5-5 за два, 10-19 за три), 4 скока и 6 асистенција, а прешао је коту “400“ по броју убачених тројки.

Клеј Томпсон убацио је 16 поена (6-13 из игре), Херисон Барнс постигао је 15, а Дрејмонд Грин додао је 11 поена, 9 скокова и 7 асистенција.

На другој страни најефикаснији је био Зек Рендолф са 24 поена, 22 је постигао Ленс Стивенсон, а Џамајкл Грин постигао је 12.