Лига 6 БиХ: Широки закуцан за дно, пораз Младости!

Кошаркаши Широког поражени су од Какња у петом колу "Лиге 6" за шампиона Босне и Херцеговине - 87:68 (23:27, 25:11, 20:21, 17:9). Младост поражена од Спарса (79:62).

Кошарка 27.03.2016 | 12:20

Најтрофејнији кошаркашки клуб у Босни и Херцеговини Широки ове сезоне у "Лиги 6" не игра у складу са реномеом и послије пет кола налази се на посљедњем мјесту на табели са само једном побједом и четири пораза.

Посљедњи неуспјех екипа са Пецаре уписала је у суботу у Какњу у петом колу "Лиге 6" иако се тако није чинило послије прве четвртине коју су Широкобријежани ријешили у своју корист са четири разлике (23:27).
Међутим, други период у потпуности је припао домаћим кошаркашима предвођеним Харисом Делалићем, па се на одмору послије првог полувремена отишло резултатом 50:38 за Какањ.

У трећем кварталу, домаћин је већ након неколико минута практично "преломио" утакмицу сјајном серијом од 10:0, па је предност порасла на "плус 22".

Гости из Херцеговине су до почетка посљедњих 10 минута ипак успјели да смање на "минус 11" погодака и резултатски остану у мечу.

Преокрет до краја нису дозволили играчи Какња, који су "закуцали" деветоструког првака и освајача Купа БиХ на само дно табеле.

До друге побједе у "Лиги 6" домаћина је предводио Обрад Томић са дабл-дабл учинком од 20 поена и 10 скокова), Харис Делалић је убацио 16 погодака уз девет ухваћених лопти, а солидну партију пружио је и Небојша Максимовић (14).

Код Широког прво име био је Мај Ковачевић са 15 кошева, а још су двоцифрен учинак остварили Иван Карачић са 11 поена и осам скокова, те Тихомир Врањеш (11) и Андрија Чорић (10).

Другопласирана Младост из Мркоњић Града укњижила је други пораз и то у гостима код сарајевског Спарса 79:62 (24:10, 21:17, 16:16, 18:19).

Сарајлије су од самог старта показале да их против изабраника Горана Сладојевића интересује само побједа и већ послије првог периода се назирао коначан исход - 24:10.

До краја полувремена, предност Спарса порасла је на "плус 18" кошева, да би у трећем периоду Младост успјела да одржи егал (16:16), али недовољно за наду у преокрет у Сарајеву.

Никола Гајић са 21 кошем и Рефик Башић са 16 погодака предводили су домаће до другог тријумфа, док је у мркоњићком табору одскочио једино Александар Радукић са 24 поена.