Лион без проблема до трећег мјеста!

Фудбалери Лиона убедљиво су на свом терену савладали Каен, у првој недељној утакмици 26. кола француске Лиге 1.

Фудбал 14.02.2016 | 18:40

Лион је на ’Жерлану’ био изузетно доминантан и са 4:1 испратио госте.

Већ у 16. минуту било је 2:0 погоцима Умтитија и Лаказета, а све сумње око победника до краја полувремена отклонио је Корне.

Делор је у 58. минуту смањио на 3:1, али је Толисо, после две асистенције, уписао и гол пола сата касније и потврдио тријумф домаћина.

Овим тријумфом екипа коју води Бруно Женесио, попела се на треће место на табели са 39 бодова колико имају и Ница, Сент Етјен и Нант, док је Каен остао десети са три бода мање.

Француско првенство већ је решено јер Пари Сен Жермен има 25 бодова предности у односу на Монако који заузима другу позицију, али је у суботу Лил одолео и прекинуо низ од 16 узастопних тријумфа ’Светаца’.