Ван Гал: Тешко ћемо до Топ 4 и ЛШ!

Холандски стручњак сматра да је Манчестер јунајтед "просуо" превише бодова.

Фудбал 15.02.2016 | 20:00

Пораз од Сандерленда (2:1), први на том гостовању још од марта 1997. године, оставио је Манчестер јунајтед на петом месту премијерлигашке табеле, са шест бодова мање и утакмицом више од Манчестер ситија на четвртој позицији.

Према речима Луја ван Гала, "црвени ђаволи" су у реалној опасности да следеће сезоне изостану из Лиге шампиона.

"Сада ћемо се веома тешко пробити у Топ 4, рекао сам то и играчима. У последња два кола смо 'просули' пет бодова", осврнуо се Ван Гал и на примљен гол у 90. минуту утакмице против Челсија, прошлог викенда.

Сандерленд је повео у трећем минуту, а победоносни гол пао је осам минута пре краја, након што је изједначио Антони Марсијал изједначио у финишу првог полувремена.

"Црне мачке" су и даље у зони испадања, упркос ипак неочекиваном тријумфу.

"Овакве утакмице морате да добијете. Нико нам није крив осим нас самих. Нисмо успели да одговоримо на агресивност екипе Сандерленда", додао је Ван Гал.

Са њим на клупи Манчестер јунајтед је дао мање голова и освојио мање бодова у Премијер лиги него икад у последњих 26 година (у овој фази сезоне)!