ФРА: Лил прекинуо низ од 16 побједа Пари Сен Жермена!

Фудбалери Пари Сен Жермена и Лила одиграли су нерешено 0:0 у првој суботњој утакмици 26. кола Лиге 1. Фудбалери Нанта славили су са Лоријена са 2:1, док је Троја победила Ажаксјо са 3:2 у утакмицама које су обележиле суботњи вечерњи термин 26. кола Лиге 1.

Фудбал 14.02.2016 | 00:00

Лил је тако прекинуо низ ’Светаца’, који су имали 16 победа заредом у свим такмичењима, али је шампион Француске остао непоражен и на 35. узастопној утакмици.

Претходни меч на којем изабраници Лорана Блана нису успели да дођу до тријумфа био је такође реми без голова са Анжеом.

У дуелу са Лилом, Пари Сен Жермен је наступио без свог најбољег играча Златана Ибрахимовића, којег је Блан одлучио да одмори за први меч осмине финала Лиге шампиона са Челсијем у уторак.

Упркос изостанку Ибрахимовића, Пари Сен Жермен је био ближи победи, али је пропустио своје шансе.

Пари Сен Жермен сада на челу табеле француског првенства има 70 бодова, 25 више од првог пратиоца Монака, који у недељу гостује Сент Етјену.

Лил је тренутно на 12. позицији са 31 бодом.

Највише голова виђено је у тријумфу Бордоа над Генганом са 4:2, а најмање у победи Бастије над Ремсом са 1:0, док је у јединој преосталој утакмици, Монпеље са 2:0 славио против Тулуза.

Нант је до победе над Лоријеном дошао головима у првих 40 минута утакмице, а гости су у самом финишу остали са десеторицом играча, пошто је Ламин Гасама зарадио црвени картон.

Домаћи тим је до вођства довео Адријан у десетом минуту, Емилијано Сала је повисио на 2:0 у 39, а коначан резултат поставио је Бењамин Муканђо из пенала у 79. минуту.

Нант је захваљујући том тријумфу прескочио Рен и сада је на петом месту са 39 бодова, 31 мање од водећег Пари Сен Жермена. Лоријен је, с друге стране, остао на 31 боду.

Троја је на гостовању Ажаксју остварила другу победу ове сезоне, после малог преокрета, пошто је домаћи тим водио од првог минута преко Жака Зуе. Већ у осмом минуту, Чауки Бен Сада је изједначио, Карим Азамум је донео предност свом тиму у 36. минуту, а исти играч је само седам минута касније повисио на 3:1. Родерик Филипи је својим голом у 57. минуту само успео да ублажи пораз свог тима, који је остао изнад опасне зоне.

Троја је упркос победи остала убедљиво последња са само 11 бодова.

У дуелу Генгана и Бордоа виђен је низ преокрета – гости су водили 2:0, домаћи тим се пробудио и изједначио, да би уследила боља завршница Бордоа. Унас је у 19. минуту довео Бордо у вођство, да би Дијего Ролан повисио 2:0 у 37, али је до краја полувремена Тибо Гирес примакао Генган. Маркус Коко је изједначио на 2:2 у 58. минуту, али је нову предност гостима десет минута касније донео Клемон Шантом, а коначан резултат поставио је Дијабате у самом финишу.

Монпеље је до победе над Тулузом дошао головима Мустафе Јатабареа и Сулејмана Камаре у 24, односно 87. минуту. Урош Спајић одиграо је целу утакмицу у дресу пораженог тима, док је Александар Пешић остао на клупи.

Дуел Ремса и Бастије решио је аутогол Амарија Траореа у 48. минуту, па су гости прескочили свог суботњег ривала у борби за 15. место на табели.