ШПА: ''Краљ'' поразио Баскијце, Виљареал Малагу, Валенсија најзад!

Реал Мадрид забележио је трећу узастопну победу у Примери, савладавши Атлетик Билбао у 24. колу – 4:2 (3:1). Како постићи гол на "Ел Мадригалу"? Жути га дају, бар један, а гости... Није им то успело од 6. децембра, ево већ седму утакмицу заредом. Фудбалери Валенсије победили су Еспањол са 2:1 у 24. колу Примере и уписали први тријумф од доласка Герија Невила на клупу ’Слепих мишева’.

Фудбал 13.02.2016 | 23:15

'Краљевски' клуб пришао је на бод заостатка водећој Барселони, али уз два меча више, док су Баскијци после деветог пораза остали шести 35 бодова.

Реал је водио већ после 180 секунди голом Кристијана Роналда, али је Хавијер Ерасо изјдначио већ у 10. Међутим, Хамес Родригес у 37. и Тони Крос у 45. минуту одводе свој тим на одмор са два гола вишка.

Голова у наставку није било све до самог финиша, пре него што је Роналдо три минута пре краја постигао свој други погодак, да би Елустондо у 90. поставио коначан резултат.

Навијачи се нису поштено ни сместили, а Реал је већ водио. Португалац је пробио по левом боку у контри, заломио чувара на уласку у казнени и затим закуцао лопту у даље рашље.

Међутим, само седам минута касније гости су изједначили. Рафаел Варан је желео да пресече напад Атлетика и дода лопту Кејлору Навасу, али је Костариканац већ излетео, а Ерасо био најсналажљивији и сместио лопту у мрежу.

У наредних пола часа гледали смо углавном нападе домаћина, који је до одмора успео да уради оно што је желео.

Најпре је Хамес Родригес у 37. минуту дивним ударцем са двадесетак метара донео ново вођство Реалу, да би Тони Крос, на асистенцију Роналда, поставио коначан резултат првог полувремена.

Екипа Зинедина Зидана остала је са играчем мање у 83. минуту, пошто је Варан зарадио други жути картон, али то није спречило Кристијана да постигне 32. гол у сезони и реши питање победника после лепог пријема грудима. Тачку на меч ставља Елустондо главом у последњем минуту сусрета.

Да ли Седрик Бакамбу, који је за сада дао 12, Бруно Соријано, стрелац седам или Роберто Солдадо, који је вечерас стигао до седмог гола ове сезоне, тек Виљареал ће погодити мрежу гостију на "Ел Мадригалу" некако...

А, гости?

Од 6. децембра и гостовања Рајо Ваљекана, које је ипак завршено победом "Жуте подморнице" од 2:1, нико није дао гол на овом стадиону, а победио нико није још од 18. октобра када је Виљареал дочекао Селту – 1:2.

У мечу 24. кола Примере:

Виљареал – Малага 1:0 (1:0).

Солдадо је у 18. минуту завршио лепу акцију целе екипе и донео чак 11 бодова предности Виљареалу у односу на петопласирану Севиљу, која има утакмицу мање. Подсећамо, четврти ће на крају у квалификације за Лигу шампиона.

Пред 35.000 навијача на „Местаљи“, Валенсија је до тријумфа дошла после преокрета, пошто су гости из Барселоне повели, а сва три гола виђена су у другом полувремену.

Еспањол је повео у 52. минуту преко Оскара Дуартеа, да би Негредо изједначио у 71. минуту, а дуго чекану победу Валенсији донео је Денис Черишев само пет минута касније.

Невил је на клупу Валенсије стигао почетком децембра и његови играчи су од тада везали девет победа без тријумфа и медији су претходних дана спекулисали да му будућност на „Местаљи“ зависи од дуела са Еспањолом. Сам енглески стручњак је више пута истицао да верује у тријумф уз подршку навијача, а на крају се испоставило да је било тако.

Међутим, ’Слепе мишеве’ је у суботу предвече прво чекао шок, пошто је Дуарте довео Еспањол у вођство сјајно надскочивши одбрану, а потом је главом лопту послао у мрежу. Валенсија је упорно тражила шансу да узврати, а она је дошла у 71. минуту, када је Негредо одлично примио лопту и шеснаестерцу и одлично реаговао, а лопта је некога погодила и променила смер, па је преварила голмана гостију.

За велико славље Валенсије био заслужан Черишев, који је недавно стигао на позајмицу из Реала, одлично испративши лопту, а потом је главом из близине послао у мрежу.

Валенсија сада држи 11. место на табели са 28 бодова, док је Еспањол остао на 17. позицији са 22.