ШПА: Четири гола, без побједника у Хихону!

Фудбалери Спортинга из Хихона и Рајо Ваљекано играли су нерешено 2:2 у првој утакмици 24. кола Примере.

Фудбал 12.02.2016 | 23:15

Стрелци за домаћи тим били су Гереро и Ален Халиловић, док су голове за Рајо постигли Николас Федор и Хосабед.

После ремија, није било никаквих промена на табели Примере, пошто је Рајо Ваљекано остао на 15. позицији са 24 бода, 30 мање од водеће Барселоне, док Спортинг има бод мање, али и утакмицу мање, исто као каталонски клуб.

Пред око 22.000 навијача у Хихону, гости су имали већи посед лопте, али је домаћи тим два пута водио, а Рајо се спасавао.

Спортинг је повео већ у петом минуту, када је Гереро одлично искористио грешку одбране и сигурно савладао голмана гостију. Изједначење је виђено у 39. минуту, када је Федор одлично прихватио асистенцију Пабла Ернандеса и послао лопту у доњи десни угао.

Ново вођство домаћем тиму донео је Халиловић, који је на истеку првог полувремена одлично испратио пас у казненом простору и послао лопту поред голмана гостију. Бод Рајо Ваљекану донео је Хосабед, који је такође из шеснаестерца упутио одличан шут и матирао голмана свог ривала.