ШПА: Реал Сосиједад славио са 5:0 у Барселони!

Фудбалери Реал Сосиједада понизили су Еспањол 5:0 (2:0) пред његовим навијачима у Барселони.

Фудбал 08.02.2016 | 23:15

Баски су меч решили са по два експресна гола у уводним минутима првог и другог полувремена.

Тим из Сан Себастијана је другом узастопном победом "побегао" шест бодова од зоне испадања, док је Еспањол остао на само бод изнад "црте".

Расположени Баски повели су у Каталонији већ у петом минуту, Карлос Вела је проиграо Жонатаса који са ивице казненог простора пребацује лопту преко Арлаускиса.

Само три минута касније Рубен Прадо шаље лопту пред шеснаестерац, Вела сјајно утрчава и такође лобује немоћног голмана Еспањола.

Гости су до краја полувремена затворили све прилазе свом голу те трошили време, да би на старту другог дела на сличан начин нокаутирали домаћина.

Прво је у 52. минуту после сјајне тимске акције Прадо другом асистенцијом омогућио Микелу Ојарсабалу за лопту пошаље уз леву стативу, а само три минута касније Прадо стиже до хет-трика проигравањима за Дијега Рејеса, који главом тресе мрежу.

Тек 20-ак минута пре краја домаћин стиже до прве гол шансе, Бургуи не користи одличну позицију у казненом, шаље лопту поред гола.

Тачку на маестралну представу пред свега 14.000 гледалаца у Барселони другим голом на мечу ставља Жонатас, који на десној стативи користи одбитак за 5:0.