ФРА: Марсеј немоћан, ПСЖ пише историју!

Фудбалери Пари Сен Жермена наставили су да пишу историју француске Лиге 1, 34. узастопном утакмицом без пораза.

Фудбал 08.02.2016 | 18:00

’Свеци’ су у оквиру 25. кола савладали Олимпик из Марсеја у дербију резултатом 2:1 и тако дошли до деветог везаног тријумфа.

Гости су на Велодрому стартовали сјајно и повели већ у другом минуту преко Ибрахимовића, којем је асистирао Максвел.

Међутим, Марсеј се није предавао – почео је да напада, био је равноправан ривал и у 25. минуту Реми Кабеља је искористио додавање Н’Кудуа за 1:1.

Тим резултатом отишло се на одмор, а херој Парижана још једном је био Анхел ди Марија – Аргентинац је савладао Манданду у 71. минуту за велико славље актуелног шампиона Француске.

ПСЖ је остварио 22. тријумф и сада има 69 бодова, чак 24 више од другопласираног Монака, док је Марсеј остао десети са 34 бода.

У преостала два меча дана Сент Етјен је био убедљив у Бордоу (4:1), а Лил и Рен су поделили бодове – 1:1.