ИТА: Наполи чува врх, Јуве прати, Интеру једва бод!

Фудбалери Наполија и Јувентуса остварили су сигурне победе у оквиру 24. кола Серије А. Фудбалери Вероне и Интера одиграли су нерешено 3:3 (2:1) у првом недељном мечу 24. кола Серије А.

Фудбал 07.02.2016 | 18:45

Наполитанци су на свом терену славили против Карпија са 1:0, док је бранилац титуле са 2:0 славио на гостовању Фрозинонеу.

Наполи после тог тријумфа има 56 бодова на челу табеле, два више од ‘Старе даме’.

Највише голова у недељном поподневном термину виђено је у дуелу између Сасуола и Палерма, који је завршен резултатом 2:2, а бод гостима донео је српски фудбалер Урош Ђурђевић.

У осталим утакмицама, Кјево је победио Торино са 2:1 на гостовању, док су Милан и Удинезе играли нерешено 1:1.

У првој утакмици дана, Верона и Интер су играли 3:3, а у току дана играју се још два меча – Аталанта дочекује Емполи од 18 часова, док од 20.45 на “Олимпику” играју Рома и Сампдорија.

Јувентус није играо добро у првом полувремену – било је доста нервозе, а прилике су имали Стураро и Мората.

У наставку је ’Стара дама’ појачала притисак и после неколико сјајних шанси постигла погодак. Дибала је погодио и стативу, да би нешто касније Квадрадо пробио бедем домаћина. Феноменални Аргентинац је у самом финишу меча искористио асистенцију Морате за коначних 2:0.

Наполи није успео да начне Карпи у првом делу, Игуаин је у другом минуту имао шансу, али су се гости из Ређо Емилије одлично бранили. Каљехону је поништен гол, али је екипи додатно отежан посао када је Бјанко добио други жути картон у 56. минуту.

Петнаестак минута касније Гонсало Игуаин донео је велику радост навијачима са ’Сан Паолу’ када је био прецизан са беле тачке, постигавши 24. гол у сезони.

Екипа из Напуља је прва на табели са 56 бодова и има два бода више од Јувентуса који је у серији од чак 14 победа у националном првенству.

Фудбалери Милана и Удинезеа одиграли су нерешено 1:1, а гости су повели голом Пабла Армера у 17. минуту. Ипак, изједначење и бод екипи Синише Михајловића донео је Мбаје Нианг у 48. минуту.

Милан је, након 24 одиграна кола, шести на табели Серије А са 40 бодова, док је Удинезе на 14. месту са 27 бодова.

У осталим мечевима Кјево је у гостима био бољи од Торина са 2:1, док су Сасуоло и Палермо одиграли нерешено 2:2.

Фудбалери Вероне и Интера одиграли су нерешено 3:3 (2:1) у првом недељном мечу 24. кола Серије А.

Неразури су повели, домаћин је преокренуо на 3:1, али су гости до краја ипак успели да изборе бод против ’фењераша’ – тренер Роберто Манчини сигурно неће ни тиме бити задовољан, поготово што су се у Интеру надали да је победа над Кјевом била почетак изласка из кризе.

Интер је сада четврти са 45 бодова, а Верона је и даље на дну са 15 освојених бодова.

Верона није победила Интер 24 године, још од фебруара 1992. године, а мало је недостајало да се то сада догоди.

И сада су ’неразури’ боље почели, Паласио и Икарди имали су велике шансе пре негио што је Муриљо главом после корнера довео свој тим у вођство у осмом минуту. То је први пут ове сезоне да је Интер дао гол у првих 15 минута.

Није дуго трајала радост гостију, пошто је на сличан начин домаћин изједначио – Мароне је извео корнер, а Филип Хеландер био је највиши у скоку и изједначио је резултат.

Интер је потпуно шокиран у 17. минуту – Мароне је опет извео прекид, овога пута слободни ударац, а Ерос Писано ушуњао се између ривалских дефанзиваца и главом комплетирао преокрет.

Брозовић на једној и Всолек на другој страни пропустили су солидне шансе, а у наставку је Манчини увео Перишића и Интер је појачао притисак. Ипак, Верона је била та која је затресла мрежу, опет главом – Мароне је извео корнер, а Јонита је повећао на 3:1 у 57. минуту.

Није Интер одустајао и четири минута касније Икарди је на време утрчао и искористио добро додавање Перишића. Голман Голини осујетио је велику прилику Паласија, али није могао да уради ништа када је Паласио пронашао Перишића на другој стативи у 78. минуту – 3:3.

Завршница је била потпуно отворена на обе стране – промашивали су Едер, Жилберто и Мароне, па је на крају остао на снази нерешен резултат.