АБА: Црногорски дерби ријешен у продужетку!

Неочекивана драма у "Морачи". Сутјеска два минута пре краја имала пет поена вишка, али је завршница припала лидеру!

Кошарка 30.11.2015 | 10:20

Лука Павићевић заиста је имао "ватрено крштење" на клупи Будућности!

Да је Никола Жижић три секунде пре краја продужетка убацио тројку из потпуно "отворене" позиције, у левом углу, последњи на табели био би сасвим близу тријумфа над водећим тимом АБА лиге!

Овако је уследио брз фаул на Омару Куку, који је слободним бацањима повећао вођство Будућности на 89:86.

Павлићевић је потом само ублажио пораз Сутјеске једним бацањем - 89:87 (23:15, 23:24, 19:31,13:8, 11:9)!

Кошаркаши из Никшића могу да жале што нису решили у своју корист први црногорски дерби у оквиру регионалне лиге.

Будућност је крајем првог полувремена била у "плусу" 14 поена (39:25), али је већ у 27. минуту вођство прешло на страну гостију и то захваљујући серији од 15:2 - 55:59.

Сутјеска је трећу четвртину завршила са пет поена предности (65:70), након чега се водила грчевита борба за сваки поен. Коначних 78:78 поставио је Суад Шеховић тројком на непуна два минута пре краја регуларног тока. После тога обе екипе нису искористиле по четири напада!

Није било дилеме на коме ће у продужетку бити притисак.

Гости су то искористили да два и по минута пре краја опет оду на "плус пет" (78:83) и то тројком бившег бека Будућности Алексе Поповића.

Ипак, кратка клупа гостију, искуство Омара Кука и серија изнуђених фаулова окренули су у завршници ствари у сасвим другом правцу.

"Плави" су у пресудним тренуцима шутирали бацања 8/8, Никшићани промашили сва три шута из игре и тако пропустили шансу да поделе последње место на табели са још три екипе.

РЕЗУЛТАТИ 12. КОЛА:

Тајфун - МЗТ Скопље 68:62
/Болчина 19, 8ск - Луковић 12/

Цедевита - Партизан 75:72

Будућност - Сутјеска 89:87 (78:78)
/Драгићевић 21, 13ск, 5ас, Суботић 17, 10ск - Врањеш 17, 7ск, Албијанић 17, 7ск/

у понедељак:

Задар - Игокеа 18.00
Црвена звезда - Цибона 21.00

одиграно у суботу:

Олимпија - Металац 76:62
Мега Лекс - Крка 84:77 (71:71)

ТАБЕЛА: Будућност 10-2, Цедевита 9-3, Мега 9-3, Звезда 8-3, Задар 6-5, Крка 6-6, Игокеа 5-6, Олимпија 5-7, Тајфун 5-7, Цибона 4-7, МЗТ 4-8, Партизан 4-8, Металац 4-8, Сутјеска 3-9.