ФРА: Марсеј извукао бод против Монака код куће!

Фудбалери Олимпика из Марсеја и Монака одиграли су нерешено 3:3 на ’Велодрому’, у недељном дербију 15. кола француске Лиге 1.

Фудбал 30.11.2015 | 09:20

Марсеј је много боље кренуо и преко Алесандринија повео у 12. минуту, али је Монако већ до полувремена изједначио преко двоструког стрелца Туреа.

Домаћин се вратио почетком другог дела када је мету погодио Батшуаји, али је бивши играч Реала Фабио Коентрао вратио предност гостима. Ипак, голеаду је комплетирао Н’Куду у 82. минуту и обезбедио Марсеју бод.

’Кнежеви’ су пропустили прилику да се попну у врх и остали су седми са 24 бода, док је Марсеј прескочио Генган на 11. позицији са 19 бодова.

Сент Етјен је комплетан посао завршио у другом полувремену јер у првом није било голова. Мрежу Лесла начео је Хамума у 50. минуту, да би у финишу меча домаћин потпуно дотукао ривала. Ајсерик је био сигуран са беле тачке у 87, да би неколико минута касније Ру поставио коначних 3:0.

Још убедљивији био је Каен у Бордоу, победивши резултатом 4:1. Бен Јусеф је у шестом минуту најавио шта се спрема домаћину, да би гости још три гола постигли у наставку. Да Силва је повисио на 2:0, потом је Карасо погодио своју мрежу, а Делор потврдио тријумф. Почасни гол за Бордо постигао је Кривели у 90. минуту.