СЛС: Голчина Живковића за побједу Партизана!

Фудбалери Партизана победили су Спартак у Суботици са 1:0 (0:0) у мечу 19. кола Суперлиге Србије, а стрелац јединог гола био је Андрија Живковић.

Фудбал 29.11.2015 | 19:00

Он је у 51. минуту савршено извео слободни ударац – послао је лопту у горњи десни угао ухвативши противничког голмана на кривој нози.

То је девети тријумф црно-белих, који сада имају 32 бода и четврти су на табели, док је Спартак закуцан за дно са 13 бодова.

Тренер Партизана Љубинко Друловић одмарао је Бабовића, Субића и Умаруа, али то се није одразило на резултат. Црно-бели су контролисали игру све време – у првом полувремену имали су неколико солидних акција и шутева ка голу, али је голман Јаношевић био расположен.

Кључан је био старт другог полувремена, када је Живковић на већ описани начин довео госте у вођство, а који минут касније Јаношевић је скинуо зицер Јевтовићу.

Са друге стране, Спартак је нападао ретко и млако, па није створио ниједну праву прилику за гол.