ЛЕ: Ливерпул прошао, Селтик испао, Наполи максималан!

Последњих девет утакмица 5. кола донело је нешто мањи број голова, али и испадање бившег првака Европе.

Фудбал 26.11.2015 | 23:30

Још само 24 сусрета до краја групне фазе Лиге Европе!

Након завршетка девет утакмица у вечерњем термину (21.05) комплетирано је и 5. коло које је, што се може узети и као дефиниција овог такмичења, опет донело нова изненађења и испадања из такмичења некадашњег првака Европе.

Селтик и Ајакс су одиграли 1:2 у Шкотској, што је резултат који је највише погодовао Фенербахчеу.

Турски тим је славио у Норвешкој против Молдеа 2:0, екипе која је до овог кола била максимална, те тако дошао у пол-позицију да и са освојеним бодом против Селтика иде даље.

У мечу тиимова који заједно у својој колекцији имају пет трофеја Лиге шампиона, а већ годинама нису на старом нивоу, виђена је изједначена борба, а холандски представник је победио из само два ударца у оквир гола. Прецизни су били млади Милик и Черни, док је гол Мекгрегора био недовољан за шкотског шампиона.

То себи није дозволио други некадашњи првак Европе.

Ливерпул је на време променио менаџера, а Јирген Клоп је уписао још једну победу на Енфилду, након пољуљаног почетка. Они су победили Бордо 2:1 и тако отишли на чело групе "Б", а због данашњег развоја ситуације у групи и дефинитивно обезбедили пласман даље.

Али није све тако било идеално...

Севе је довео Бордо до предности у 33. минуту после индиректа, али је пенал Џејмса Милнера (37. минут) и бомба Кристијана Бентекеа, који је коначно почео утакмицу, у потпуности променили ток меча.

Наполи је наставио своју доминацију.

Саријев тим игра сјајан фудбал, а против Клуб Брижа су убележили и пети тријумф у групној фази, а већ у претходном колу су обезбедили пласман даље. Стрелац је био Румун Влад Кирикеш, а тек ће последње коло дати и другог путника за другу фазу, а конкуришу - Легија, Митлијанд и Клуб Бриж.

Виљареал се реванширао Рапиду за пораз из септембра, а два тима су већ раније обезбедила пласман у наредну фазу, па је овај меч за њих био само формалност, као и меч ПАОК-а и Габале који није значио двема екипама јер су данас и дефинитивно испале из такмичења.