Партизан и даље тражи појачања!
У понедељак би на тренингу требало да се појави Дино Мурић, али то није све...
Кошарка 12.10.2015 | 13:40
Петар Божић је 16. септембра, када се први пут обратио јавности као шеф струке Партизана, најавио да ће тим "у ходу трпети промене".
Непуних месец дана касније, црно-бели упркос довођењу неколико појачања и даље имају очигледних "рупа" у екипи и мањкавости у игри, што се огледа и кроз скор 1-3 у АБА лиги.
Међутим, дно табеле није "сектор" у коме трофејни клуб намерава да проведе остатак сезоне.
Према незваничним информацијама, Партизан би у наредном периоду могао да ангажује чак тројицу нових играча (не рачунајући Данила Анђушића, за кога такође постоји озбиљно интересовање): Дина Мурића, плејмејкера и центра.
Старији брат повређеног првотимца црно-белих Еда Мурића, очекује се на тренингу већ у понедељак, а одлуку о евентуалном ангажману донеће Петар Божић, пошто сагледа могућности за уклапање словеначког крилног центра у постојећи састав.
Тренер Партизана кратко је за МОНДО прокоментарисао активности клуба на тржишту, дан после "тесног" пораза од Игокее у Лакташима.
"С обзиром на свима познату ситуацију и незгодан тајминг промена које су се десиле у клубу, трудимо се да у складу са могућностима што пре комплетирамо тим. Подсећам да су нам двојица важних играча дошла пар дана пре прве утакмице у АБА лиги. И када, евентуално, дођу још неки играчи, опет ће бити потребно време да све 'легне' на своје место... Али, свакако желимо да постепено кренемо напред", поручио је Божић.
Црно-бели у уторак у Пиониру дочекују Сутјеску, па за викенд гостују Цибони у Загребу, што ће бити потенцијална шанса за деби Дина Мурића.
Уз подсећање да се Михајло Андрић опоравља од повреде стопала, закључак је да би црно-бели у догледно време могли да изведу на паркет знатно другачији и квалитетнији тим од постојећег. Што, наравно, неће бити гаранција високог пласмана, али ће дати наду присталицама уздрманог великана.
Коментари / 0
Оставите коментар