ФРА: Ремс и Рен блистају, хет-трик Фекира!

Фудбалери Ремса савладали су Лоријен са 4:1 у четвртом колу француске Лиге један и тако су привремено преузели чело табеле, пошто ПСЖ у недељу игра са Монаком.

Фудбал 30.08.2015 | 11:40

Ремс, који је педесетих година прошлог века два пута био вицешампион Европе, остварио је три победе у досадашњем току шампионата, а голове у убедљивом тријумфу над Лоријеном постигли су Шарбоније, Де Превил, Кјеи и Туран.

Исти број бодова, уз слабију гол-разлику, има Рен, који је добио Тулуз код куће са 3:1. Гости су повели преко Брејтвајта, Јаго је дао аутогол за изједначење, а у наставку су Арманд и Сио донели победу Рену. За Тулуз је прво полувреме одиграо Павле Нинков, а Александар Пешић ушао је у игру у 72. минуту.

И даље је непоражен Анжер, који је одиграо 1:1 са Ницом код куће – повели су домаћи голом Манганија, али је бод гостима са приморја донео Жерман.

Лил је голом Буфала савладао Ажаксијо, а у првом мечу дана Лион је декласирао Каен у гостима са 4:0, уз хет-трик Набила Фекира, 22-годишњака који је поникао у Лиону. Милан Бишевац преседео је меч на клупи гостију.

Голова једино није било на мечу између Троја и Монпељеа, а за домаћи тим целу утакмицу одиграо је Денис Петрић.