Хрватски репрезентативац Марио Манџукић постигао је први гол за Јувентус, за победу у Пољској.

Фудбал 29.07.2015 | 20:40

"Стара дама" савладала је Лехију 2:1 у Гдањску, а Манџукић је победу тријумф у последњем минуту утакмице.

Јуве је повео већ у четвртом минуту када је Пол Погба главом после коренера затресао мрежу. Домаћин је изједначио осам минута пре краја преко Буксе.

Ово је Јувентусу био тек други тест меч овог лета, у првом је поражен од Борусије Дортмунд 2:0.

"Стара дама" је први пут наступила у новим ружичастим дресовима, а Масимилијано Алегри не може бити потпуно задовољан јер се повредио Ђорђо Кјелини.

Јувентус (3-5-2): Буфон (Нето 56') – Бонучи (Клеменца 46'), Кјелини (Касерес 8', Пароди 66'), Ругани – Лихтштајнер (Евра 46'), Стураро (Тељо 74'), Кедира (Витале 63'), Погба (Макризио 46'), Падоин (Мачек 84') – Дибала (Манџукић 46'), Заза (Мората 46', Чери 71')

Јуве је повео из прве шансе, захваљујући прекиду. После центаршута сјајног Паула Дибале из корнера са леве стране, Пол Погба је сјајно скочио и са десетак метара лопту главом послао у доњи леви угао.

Манџукић је ушао у игру као резерва и донео победу у последњем минуту. Сјајно је примио лопту после центаршута 17-годишњег Чеха Романа Мачека са леве стране, лажњаком преварио штопера Лехије, а онда лопту закуцао под пречку.