СЛ: Пораз Срба у другом мечу у Аустралији

Одбојкашка репрезентација Србије изгубила је од Аустралије са 3:2 у Мелбурну у последњој утакмици групне фазе елитне дивизије Светске лиге.

Остали спортови 05.07.2015 | 12:00

Аустралијанци су до тријумфа дошли са 3:2, са 25:22, 22:25, 13:25, 25:21, 15:12 по сетовима и тако обезбедили опстанак у елити.

Изабранике Николе Грбића сада чека финални турнир елитног такмичења који се игра од 15. до 19. јула у Рио де Жанеиру.

Србија је поражена у последњој утакмици у А групи, у мечу без значаја за изабранике Николе Грбића, али су сви дебитанти максимално искористили своју шансу. Крсмановић, Лубурић и Стоиловић су показали да Грбић с правом рачуна на њих.

Повела је Аустралија са 1:0 у сетовима, а Србија затим преокренула резултат и повела са 2:1. У четвртом сету се водила равноправна борба, да би домаћин успео да изједначи, а затим у такође неизвесном петом сету, стигне до победе.

Почетак меча припао је Србији, која је водила са 9:5, али је Аустралија успела да се врати у игру и у финишу, после 18:16 за Србију, поведе са 20:18 и ту разлику задржи до коначних 25:22 и поведе са 1:0 у сетовима.

У другом сету виђена је слична прича, с тим што је Србија после 18:19, повела са 21:18 и на крају славила са 25:22 за изједначење на 1:1.

Трећи сет је донео апсолутну доминацију Србије, која је водила са 11:5, па 16:7, 22:10 и на крају сет добила са 25:13 и повела са 2:1 у сетовима.

Изједначена борба се водила и у четвртом сету, у коме је Аустралија после 16:14 повела са 18:15 и као у првом сету чувала предност до коначних 25:21 за изједначење на 2:2 у сетовима.

Србија је повела у петом сету са 4:2, па 6:4, али су Аустралијанци изједначили на 6:6, а затим први пут повели са 10:9. Водила је Аустралија са 13:10, а Србија смањила на 14:12, да би домаћин релаизовао прву меч лопту за 15:12 и тријумф од 3:2.