ПОР: ''Петарда'' Бенфике - још два корака до титуле!

Бенфика петардом најавила освајање титуле: Переира отворио и затворио голеаду, Сулејмани се вратио асистенцијом. Спортинг не одустаје од покушаја да угрози позицију другопласираног Порта.

Фудбал 03.05.2015 | 12:20

Бенфика, иако гост, није имала милости према Жил Висентеу кога је савладала са 5:0, чиме је направила корак ка титули, а домаћина гурнула у понор.

Српски репрезентативац Миралем Сулејмани коначно је добио шансу после скоро четири месеца и успео је да то обележи асистенцијом, док је Љубомир Фејса заиграо у финишу првог полувремена уместо Гаитана.

Переира је отворио и затворио голеаду, а мрежу су још погађали Жонас, Луизао и Лима. Клуб из Лисабона држи челну позицију на табели португалске лиге, шест бодова бежи Порту који има и меч мање, а до краја трке остало је још три кола да се одигра.

Спортинг не одустаје од покушаја да угрози Порто који се налази на другој позицији која доноси директан пласман у Лигу шампиона. Клуб из Лисабона савладао је Насионал са 2:0 и сада са мечом више каска за Портом три бода. Оба гола постигао је Монтеро у 56. и 90+3 минуту.