ТУР: Бешикташ ''у поноћ'' до побједе и 1. мјеста!

Тосун у 96. минуту продужио шампионску наду Бешикташа! Јунак не тако велике, колико важне победе Бешикташа био је 23-годишњи напада Ценк Тосун који је у шестом минуту судијске надокнаде, мајсторским трзајем главом са 14 метара лобовао голмана.

Фудбал 27.04.2015 | 21:40

Мало је недостајало да Бешикташ доживи прави нокаут у борби за шампионску титулу у Суперлиги Турске. Ипак, екипа Славена Билића после много муке је на крају као домаћин у Анкари, јер јој се реновира стадион у Истанбулу, славила са 2:1 против Карабука у утакмици 28. првенственог кола и изједначила се на табели са лидером Галатасарајем.

Ово је трофејном истанбулском клубу била 19. првенствена победа и јасно је да ће Бешикташу и у наставку турског шампионата сваку утакмицу играти као да му је бити или не бити.

Није, додуше, ни Карабук био без мотива на вечерашњој утакмици. Напротив. Гости се боре за опстанак, а били су надомак бода који би им прилично значио на том путу.

Све је почело добро за истанбулске црно-беле, пошто је у 25. минуту Атиба Хачинсон атрактивним ударцем главом донео предност Бешикташу и радост навијачима.

Играо је врло коректно Бешикташ до краја првог дела утакмице, али није успео још неки пут да затресе противничку мрежу и практично реши питање победника.

Није му помогло ни то што је у 42. минуту голман Каракуба Бој Ватерман добио црвени картон јер је дирао лопту руком ван казненог простора.

Супротно свакој логици, како је време одмицало, иако су имали резултат и играча више, фудбалери Бешикташа постајали су све нервознији и почели су да праве грешке.

Тако је у 58. минуту Карабук извео један опасан контранапад, али је Нечип Ујсал оборио нападача ривала и као последњи фудбалер испред гола зарадио је црвени картон, а Бешикташу задао велики проблем.

Од тога момента гостујућа екипа се сасвим ослободила и почела озбиљније да прати, пре свега из прекида. Један такав, у 79. минуту, Муса Цагиран је претворио у гол после корнера и доброг ударца главом.

То је шокирало навијаче Бешикаташа који су у неверици посматрали шта се дешава на терену, али нису могли ни да слуте да их у самој завршници чека права драма, али ипак са срећним завршетком .