БЛ: Бајерн већ узео титулу!

Фудбалери Бајерна готово извесно су обезбедили титулу четири кола пре краја, тријумфом над Хертом са 1:0 у оквиру 30. кола Бундеслиге.

Фудбал 26.04.2015 | 10:40

75.000 навијача на “Алијанц арени” прославило је рекордну, 25. титулу шампиона Немачке са изабраницима Пепа Гвардиоле, а јунак тријумфа над берлинским тимом био је Бастијан Швајнштајгер.

Немачки репрезентативац је постигао једини гол на утакмици у 80. минуту и тако Бајерну омогућио да повећа предност у односу на Волфсбург на 15 бодова.

Тим из града Фолсквагена тек у недељу игра свој меч 30. кола, али после тријумфа Бајерна над Хертом нема ни математичку шансу да претекне минхенски клуб. Чак и да Бајерн доживи поразе на свим утакмицама до краја сезоне, а Волфсбург забележи пет тријумфа не може да дође до промена јер Баварци имају убедљиво бољу гол разлику. Бајерн је тренутно у плусу 64 гола, а Волфсбург 'само' 32.

Херта је на “Алијанц арени” успела добро да намучи Бајерн, али је одлична одбрана Бавараца спречила изненађење. Минхенски тим је имао више опасних напада, али је тек десет минута пре краја сусрета Бајерн један успео да искористи. Мичел Вајсер је тада сјајно упутио шут у шеснаестерац који је Швајнштајгер сјајно примио и послао право у десни горњи угао.

Славље Бавараца тада је могло да почне, а када је судија одсвирао крај настала је ерупција одушевљења на “Алијанц арени”. Бајерн је тако дошао до треће титуле заредом, а 25. у историји, по чему је неприкосновен у немачком фудбалу.