БЛ: Дортмунд близу Европе, нови пораз Штутгарта!

Бајер Леверкузен је искористио реми Менхенгладбаха да се победом пробије на треће место, које води директно у Лигу шампиона следеће године, а пласману у Европу све је ближа и одавно отписана Борусија Дортмунд, која се пробила на осму позицију.

Фудбал 19.04.2015 | 11:20

Леверкузен је декласирао Хановер са 4:0 на домаћем терену, а сва четири поготка постигли су различити играчи. Три пута се мрежа Хановера тресла после гужве у шеснаестерцу, а једино је гол Брандта за 2:0 постигнут после уигране акције из игре.

Дортмунд, који је полусезону завршио у зони испадања, игра препорођено овог пролећа. Ни сазнање да ће дугогодишњи тренер Борусије Јирген Клоп напустити клупу по завршетку сезоне није омео „милионере” да савладају Падерборн са 3:0.

Јунаци утакмице су Мхитарјан и Аубамејанг, који су забележили по гол и асистенцију, а на терену није било српских фудбалера. Невен Суботић није био у протоколу, док се на клупи нашао Милош Јојић, али није улазио у игру.

Минхенски Бајерн наставља да корача према титули и за три бода је ближи шампионском шампањцу. Изабраници Пепа Гвардиоле на гостовању су савладали Хофенхајм са 2:0, а предност је ефектним ударцем донео Роде у 38. минуту.

Коначан резултат поставио је аутоголом Бек у последњем минуту утакмице.

Фрајбург није успео да надокнади два примљена гола у финишу првог полувремена и поражен је од стране Мајнца са 3:2. Оказаки је са два гола донео предност Мајнцу, а иако је Мехмеди смањио на 2:1, Мали је новим поготком у 83. минуту отклонио питање победника.

До краја је само Шмид смањио резултат, а наш дефантивац Стефан Митровић је играо до 77. минута, када га је на терену заменио далеко офанзивнији Дарида.

У последњем мечу дана, Аугсбург је са 2:1 добио Штутгарт, чијем једином голу је претходила асистенција нашег новог репрезентативца, Филипа Костића.

Аугсбург је свог хероја имао у Тобијасу Вернеру, који је најпре у седмом минуту казнио превише ризично излетање супарничког голмана, па искористио "дубинско" проигравање саиграча да постане стрелац, а потом се истакао и када се меч "ломио".

У међувремену, Костић је у 22. минуту правовременом асистенцијом са леве стране крунисао добру контру Штутгарта, коју је голом завршио Гинчек.

Ипак, на крају је Верне у 73. минуту поново био у центру пажње, пронашавши Бобадиљу са ивице петерца, а овоме није било тешко да са њене црте убаци лопту у мрежу снажним ударцем.

Штутгарт је после овог пораза остао претпоследњи, са бодом више од ХСВ-а који је на зачељу, а три бода мање од безбедне зоне, док је Аугсбург сада шести, на последњој позицији која води на евро-сцену, и то у квалификације за Лигу Европе.