ЕЛ: Олимпијакос трицама срушио Барсу!

Кошаркаши Олимпијакоса изједначили су у плеј-офу Евролиге на 1-1 против Барселоне, коју су на гостовању савладали са 76:63.

Кошарка 17.04.2015 | 23:30

После пораза у првом мечу са 73:57, Олимпијакос је у првом полувремену свео Барселону тек на 25 поена, да би у трећој деоници са пет тројки обесхрабио Каталонце. Серију је отворио Манцарис, надовезао се Спанулис (2), да би низ наставили Лоџески и Принтезис.

У истом ритму је Олимпијакос ушао у завршници, са 9/14 за три у другом полувремену, било је јасно да ће црвено-бели славити, нарочито када су у једном тренутку имали +18.

Принтезис је победи допринео са 22 поена, Спанулис је додао 16, док је најефикаснији у Барси био Наваро са 16 поена, Томић је имао по 14 поена и скокова.

Уједно, овај брејк је први у плеј-офу, пошто са 2-0 Реал води против Ефеса, ЦСКА против Панатинаикоса, а Фенербахче против Макабија.