БЛ: ''Нула'' Ајнтрахта и Борусије (М)

Менш прикочио у Франкфурту, шанса за Бајер да преузме треће место! Ајнтрахт и Борусија одиграли без голова на Валд стадиону.

Фудбал 17.04.2015 | 23:15

Сваку од претходне четири утакмице које је Менхенгладбах добио било је са минимум два гола разлике, а када им је требао само један погодак на гостовању у Франкфурту како би успешно наставили да крче пут ка Лиги шампиона, изабраници Лусијана Фавреа закомпликовали су себи живот: Ајнтрахт - Борусија 0:0.

Ждрепци би због овог ремија могли да изгубе треће место, јер уколико Леверкузен савлада Хановер у суботу, имаће исти број бодова и бољу гол-разлику, а не треба сметнути с ума да у наредној рунди Менш очекује велики дерби против Волфзбурга.

Борусија је вечерас била бољи ривал, мада је и домаћин имао своје шансе. Две се свакако издвајају. У првом полувремену Валдез је добро гађао главом на седм-осам метара, Зомер сјајно интервенисао, док је у 70. минуту Ајгнер све лепо урадио у шеснаестерцу ривала, избацио двојицу чувара и онда са пет метара, потпуно усамљен, гађао поред гола.

Борусија је у десетом минуту после асистенције Крузеа за Хермена имала колосалну шансу да поведе, али млади везиста није добро наштеловао нишанске справе. Неколико минута касније и Фабијан Џонсон је изашао сам пред гол Ајнтрахта, но и овога пута није било прецизности.