Квалификације за ЕП - преглед дешавања!

Фудбалери Немачке славили су са 2:0 на гостовању Грузији у оквиру квалификација за Европско првенство 2016. године, Шкотска није имала милости према Гибралтару (6:1), док је Северна Ирска тријумфом над Финском са 2:1 направили велики корак ка Француској.

Фудбал 29.03.2015 | 23:40

Група Д: Биће жестоко - Немачка и Шкотска јуре Пољску, која је испустила победу у 91. минуту

Светски прваци су одлучили да се уозбиље, јер су били изједначени са по седам бодова са Шкотском и Ирском, док је Пољска била три корака испред на челу табеле Д групе. Пулени Јоакима Лева су приказали и слабу партију у пријатељском ремију са Аустралијом (2:2), али су на гостовању Грузији апсолутно доминирали.

Немци су играли без правог шпица, који им и није претерано потребан када Швајнштајгер и Крос држе средину терена, а заједно нападају Озил, Геце, Милер и Ројс, јер за њих мало која одбрана има решење.

Управо је ас Борусије већ у шестом минуту уздрмао пречку, потом још једном запретио као и Милер, да би у финишу првог полувремена "панцери" два пута затресли мрежу.

Најпре је Геце из карамбола успео да пронађе Ројса који је искоса са леве стране погодио ближи угао, да би Милер у 44. минуту на додавање Озила и уз мало среће послао лопту са дистанце у доњи десни угао за 2:0.

Поред тога, светски прваци су приказивали и потезе који се виђају само на фудбалским видео-игрицама, и након једне такве акције поништен им је погодак због офсајда, док су у наставку без проблема сачували цео плен.

У Глазгову се одиграо тренутак за историју, јер је Гибралтар постигао први погодак у такмичаркој утакмици који је био дело полицајца и адвоката, али је Шкотска већ до полувремена стекла 4:1 и обезбедила тријумф.

Два пута је из пенала у 18. и 34. минуту био прецизан Шон Малони, а мрежу ривала затресала су и два Стивена - Флечер и Нејсмит. За још два поготка у наставку био је задужен Флечер, те су Шкоти први пут од септембра 2006. године и дуела са Фарским Острвима постигли шест голова у једној међународној утакмици.

Пољаци су на гостовању Ирској водили од 26. минута голом Пешка, и имали су три бода у џепу до 91. минута, када их је разочарао Лонг након корнера.

Група Ф: Румунија и Северна Ирска чекирају карте за Француску

Фарска Острва су врло добро парирала Румунији, која на свом терену ипак славила минималну победу голом Кесеруа из 21. минута, а у тој Ф групи Северна Ирска ниже фантастичне резултате и захваљујући двоструком стрелцу Лафертију са 2:1 срушила је Финску, која је преко Садика у надокнади само ублажила пораз.

Северна Ирска је друга на табели са 12 бодова, једним мање од водеће Румуније у Ф групи и ове две репрезентације се налазе на правом путу да овере карте за пут у Француску, јер трећепласирана Мађарска има седам. Баш Мађарска је ремизирала против Грчке, селекције која пролази кроз агонију након успеха на Мундијалу. После пет мечева, "хелени" немају победу, само два ремија уз један постигнут гол.

На ЕУРО2016 иду директно две најбоље екипе из сваке групе, као и најбоља трећа, док ће остале трећепласиране селекције морати у бараж.