Чудо од деветогодишњег дјетета

Марко Чаласан из Македоније има само девет година, а већ је постао инжењер Мицрософта који у свету нуди своје пројекте.

Регион 12.02.2015 | 12:00
Чудо од деветогодишњег дјетета

"Према технолошкој обучености Марко је дефинитивно чудо од детета", изјавио је Матеј Потокар, главни менаџер Мицрософта у Словенији, где је деветогодишњи дечак ових дана добио Мицрософтов сертификат за систем-инжењера.

Млади компјуторски геније положио је последњи испит у Љубљани и тако постао најмлађи Мицрософтов систем-инжењер, а тим поводом интервју с њим објавила су и два америчка медија - ЦНЕТ и ЦБЦ.

У изјави за Македонски радио у четвртак Марко је рекао да би желео да живи у Америци како би био близу најновијих технолошких достигнућа и близу Мицрософта. Он каже како дневно на рачунару ради у просеку четири сата, али понекад је то и више од десет сати. Не игра игрице, јер сматра да оне не нуде ништа вредно, а својим вршњацима поручује, да уколико желе да се играју, да изађу напоље и потраже друштво својих пријатеља.

Главни менаџер Мицрософта у Словенији казао је за македонски радио како је Марку, када је дошао на студије у Љубљану требало само пола сата да покаже своје вредности.

Марко је са родитељима, који су такође систем-инжењери, отворио у Скопљу информатичку школу за децу од 8 до 12 година.

У међувремену ради и пројекте, а најновији је за продукцију висококвалитетних ХД лекција у Фулл ХД формату, као и за дизајнирање система за њихово емитовање путем мрежне дистрибуције. Марко жели да пројекат промовише на неком великом светском ИТ скупу, а нада се да ће се за њега заинтересовати и нека компанија у Македонији.
 

Коментари / 4

Оставите коментар
Name

Босанац

12.02.2015 11:40

Опет неки геније са насих простора. Свака цаст.

ОДГОВОРИТЕ
Name

мамица

12.02.2015 12:06

!Свака част!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Милан

12.02.2015 14:51

у југославиј је увијек било паметних иноватора па су поцела и дјеца . Свака цаст .

ОДГОВОРИТЕ
Name

Лука

27.04.2024 16:10

Он се презива Цаласан и отац му је Црногорац боље реци Пивљанин

ОДГОВОРИТЕ