Примера: Валенсија граби ка ЛШ!

"Слепи мишеви" у директном окршају за четврто место победили и престигли Севиљу. Велика гужва на дну табеле.

Фудбал 26.01.2015 | 10:40

Фудбалери Валенсије и у дербију против Севиље су наставили серију одличних игара и резултата.

У последњих шест кола остварили су пет победа и реми, а у недељу увече су заслужено славили против директног конкурента за пласман у Лигу шампиона, или макар у квалификације за елитно такмичење.

Валенсија је повела 2:0, а Карлос Бака у финишу првог полувремена смањио са "беле тачке" на 2:1. Колумбијац је потом пропустио идеалну прилику да изједначи, када му је казнени ударац са 11 метара одбранио Алвеш.

Казна је стигла у 56. минуту, лепим шутом Фуега са 16-17 метара у доњи десни угао, за коначних 3:1.

Реми Депортива и Гранаде, уз пораз Алмерије од Еспањола, заоштрио је гужву на дну табеле, где три места која воде у Сегунду покушава да избегне најмање седам тимова. Тренутна разлика између најбољег и најлошијег у тој групи износи - три бода.