ЕЛ: Уништени Галата и Армани!

Кошаркаши ЦСКА победили су Лаборал са 99:90, у оквиру другог кола Топ 16 фазе Евролиге, док је Реал са 93:78 савладао Галатасарај у Мадриду, пред гостовање турске екипе Црвеној звезди.

Кошарка 08.01.2015 | 23:20

Почео је ЦСКА меч серијом од 8:0, контролу ритма је одржавао до средине друге деонице и максималних +20, када је на паркету био и Милош Теодосић. Претерано опуштање је у наставку искористио Лаборал да смањи предност, тројкама је шпански тим смањио на 73:68, да би ЦСКА узвратио истом мером.

Испоставило се да је Лаборалу дата само лажна нада, Теодосић је потом мајсторском асистенцијом за Кауна најавио сигурну завршницу, у којој је агресивном одбраном обезбеђен повратак велике предности, па је пред сам крај московски тим имао +17.

Вимс је Лаборалу убацио 22 поена, Теодосић је за 31 минут на паркету постигао 18 уз два скока и пет асистенција, док је Де Коло постигао 17 поена. У тиму Лаборала, Џејмс се истакао са 19 поена, Бертанс је имао девет уз катастрофалан шут за три (1/9).

Реал је против Галатасараја кључну разлику направио у другој четвртини, у последњој је подигао на максималних +21, па је дозволио противнику да на крају бар мало ублажи пораз. Рејес је био најбоље расположен, меч је окончао са 22 поена и 11 скокова, Фернандез је постигао 15, Родригез 13, а Љуљ 12 поена. Пред гостовање Црвеној звезди, Ерцег је постигао 17 поена, Аројо и Арслан по 11, Мицов је за 22 минута на паркету имао седам поена уз скок и асистенцију.

Армани је на гостовању Олимпијакосу осетио шта је добра одбрана, пошто је у трећој деоници постигао само девет поена, а мало је недостајало да тако буде и у последњој, али се пирејски тим опустио. До коначних +23 Олимпијакос је водио тандем Лафајет - Петвеј (по 13 поена), 12 је убацио Принтезис, док је Слоукас имао девет поена и шест асистенција. Ђентиле је на другој страни једини имао двоцифрен учинак са 12 поена, Хакет је имао тек пет уз шест скокова и пет асистенција.

Еволига, 2. коло Топ 16 фазе:
Група Е:
Четвртак:
Макаби - Црвена звезда 78:67
Реал - Галатасарај 93:78 (25:24, 30:15, 14:18, 24:21)

Петак:
18.45 Жалгирис - Алба
20.45 Барселона - Панатинаикос

Табела: Реал 2-0, Галатасарај 1-1, Макаби 1-1, Алба 1-0, Панатинаикос 1-0, Жалгирис 0-1, Барселона 0-1, Црвена звезда 0-2

Група Ф:
Четвртак:
ЦСКА - Лаборал 99:90 (26:20, 27:16, 18:26, 28:28)
Олимпијакос - Армани 81:58

Петак:
17.30 Нижњи - Фенербахче
19.30 Ефес - Уникаха

Табела: ЦСКА 2-0, Олимпијакос 2-0, Нижњи 1-0, Ефес 1-0, Фенербахче 0-1, Уникаха 0-1, Армани 0-2, Лаборал 0-2