КК: Крај за Ђуку, Сосиједад прошао!

Фудбалери Еспањола, Левантеа и Хетафеа пласирали су се осмину финала шпанског Купа краља, као и Сосиједад и Виљареал, док је Кордобу, на чијој клупи седи Мирослав Ђукић, елиминисала Гранада.

Фудбал 18.12.2014 | 12:00

Еспањол је у првом мечу са 2:0 на гостовању Алавесу већ једном ногом закорачио међу 16 најбољих, а пред својим навијачима Мориља је у 65. минуту оверио пласман каталонске екипе.

Захваљујући првом мечу даље је прошао и Леванте, пошто је у првој утакмици одиграо 1:1 на гостовању Албасетеу, док су у реваншу мреже мировале, па је прошао због правила гол у гостима.

Хетафе је попут Еспањола славио у оба сусрета, најпре је на свом терену срушио Еибар са 3:0 и у реваншу са два гола у првом полувремену отклонио све дилеме, а Пиовакари је из пенала само успео да ублажи пораз и постави коначних 2:1.

Мирослав Ђукић ће моћи да се посветити опстанку у Примери, пошто је његова Кордоба у шеснаестини финала завршила учешће у Купу краља. Андоне је голом у петом минуту успео да надокнади 0:1 из Гранаде, али је истоимени тим преко Мајнца на истеку сат времена игре отишао у осмину финала.

Кордоби није помогла ни бројчана предност, јер је Гранада од 66. минута играла без поцрвенелог Маркеза.

Дејвид Мојес на клупи Сосиједада слави Финбогасона, који је два пута затресао мрежу Овиједа и са укупних 2:0 екипу из Сан Себастијана одвео даље, док је Виљареал после 2:1 у првом мечу у другом био још убедљивији и са 3:0 оверио елиминацију Кадиза.