Видео, СП: Сан Лоренцо на Реал!

Фудбалери аргентинског Сан Лоренца други су финалисти Клупског првенства света у Мароку после тешке победе над Оукланд Ситијем.

Фудбал 18.12.2014 | 11:40

Сан Лоренцо је славио резултатом 2:1 тек после продужетака и обезбедио дуел са Реал Мадридом у борби за трофеј.

Мадриђани су у уторак лако изашли на крај са Крус Асуол, резултатом 4:0.

На стадиону у Маракешу виђена је веома тврда утакмица, није било превише прилика, а Аргентинци су успели да поведу у последњем минуту првог полувремена. Мрежу Новозеланђана затресао је Баријентос на повратну лопту Маса са левог бока.

Ипак, шампион Океаније није се предавао, па је успео да стигне до изједначења у 67. минуту преко Берланге, који је из другог плана побегао одбрани и погодио празан гол истрчалог Торика.

До краја регуларног тока није било више голова, па се отишло у продужетке. Већ у трећем минуту првог продужетка Матос је постигао одлучујући гол и донео велику радост Сан Лоренцу.

У дуелу за пету позицију шампион Африке, алжирски Сетиф победио је Вестерн Сидни Вондерерсе после мање лошег извођења једанаестераца, пошто су у пенал серији промашили три пута, једном мање од противника. У регуларном делу меча било је 2:2.

Финале Клупског светског првенства на програму је у суботу од 19.30, док је меч за треће место три сата раније.