Серија А, 12. коло

Српски "везиста", Иван Радовановић, погодио за реми на Фриулију. Наполи прокоцкао 2:0 против Каљарија, Сампдорија срећно до бода.

Фудбал 24.11.2014 | 13:45

Иван Радовановић (26) донео је Кјеву бод на гостовању у Удинама, када је у 74. минуту прецизним ударцем са 20-25 метара савладао голмана Орестиса Карнезиса.

Њему је то други гол за више од пет сезона проведених у клубовима Серије А. Претходно је био стрелац за Новару у дуелу са Наполијем (1:1), одиграном пре готово три године, децембра 2011.

Наступао је још за Аталанту и Болоњу.

"Летећи магарци" су после четири везана пораза забележили победу и два ремија, али су и даље у зони испадања.

Удинезе је дошао у вођство, јубиларним 200. првенственим поготком Антонија ди Наталеа.

Нерешено је одиграла и Сампдорија и то по четврти пут у последњих шест кола.

Ћезена је повела преко некадашњег члана Ђеновљана Стефана Лукинија, а изједначио је аутоголом Румун Константин Ника, само што је ушао са клупе за резерве.

У последњих 10 минута су прво домаћин, па гост, погодили оквир гола и меч је завршен без победника.

Исто важи за утакмицу Наполи - Каљари, где је домаћин други пут ове јесени одиграо 3:3 из улоге великог фаворита.

Као крајем септембра против Палерма, Наполи је водио 2:0 и 3:2, али су гости два пута стизали до изједначења и онда одолели нападима Бенитезове екипе. Јунак у екипи са Сардиније био је омалени бразилски нападач Дијего Фаријас са два гола.

Резултати од недеље поподне само потврђују да ће се борба за титулу и ове сезоне водити удвоје. Јувентус за сада има три бода више од Роме...