ЕЛ: ЦСКА непоражен, Нептунас ''срушио'' Кућу!

Армејци задржали савршен учинак! ЦСКА је у шестом колу Евролиге био убедљив против Албе - 95:66 и на тај начин руски тим уписао је шесту победу из исто толико мечева, иако је наступио без лакше повређеног Милоша Теодосића. Не само што би кошаркаши Црвене звезде требало да искористе хаос који влада у редовима Галатасараја и овере пласман у ТОП 16 фазу, већ сада имају и мотив више - јер, Нептунас је добио Лаборал Кућу у Клајпеди и црвено-белима отворио пут до другог места на табели - 80:79 (20:15, 21:18, 20:21, 19:25).

Кошарка 20.11.2014 | 20:50

Најефикаснији у победничкој екипи био је Нандо Де Коло са 22 поена, а пратио га је Арон Џексон који је убацио 18. У берлинском тиму највише је показао Реџи Рединг који је постигао 16 поена и уписао осам скокова, док је Марко Банић забележио четири поготка мање.

Московљани су од самог старта показали ко је ко у овом дуелу и да Алба нема никакве шансе за победу у овој утакмици. Прву четвртину ЦСКА добио је са чак 17 разлике (28:11), да би у другој били нешто ’’милостивији’’ надигравши Обрадовићев тим са седам поена вишка и већ на полувремену Немцима се смешила катастрофа - 48:24.

Победник меча био је мање - више познат већ после двадесет минута, али су кошаркаши Димитриса Итудиса задржали озбиљан приступ, па гости из Берлина нису успели чак ни да спусте разлику испод 20 поена и ЦСКА је више него заслужено славио пред својом публиком - 95:66.

Армија остаје лидер групе Б са свих шест победа, док је Алба са две победе и четири пораза заузима четврту позицију на табели.

Литванци су практично од самог почетка утакмице држали све конце у својим рукама и на огромне муке ставили госте, који се очигледно још увек нису опоравили од терора играча Црвене звезде из прошле недеље. Нептунас је утакмицу почео да ломи у своју корист на старту другог полувремена, када су Шакур и Гаилијус серијом 10:0 донели свом тиму чак 18 поена предности (53:35) и чинило се да ће Баскијци доживети нови убедљиви пораз.

Међутим, на крилима разиграног Томаса Ертела, Лаборал Кућа ухватила је фуриозни залет и умало дошла до победе. Шпанци су на 16 секунди пре краја меча имали и један поен предности (79:78), после два погођена бацања Тилија, али је Галдикас брзом реакцијом вратио ствари на своје. Шут за победу имао је Ертел, али је његов шут прво ударио у обруч, па у таблу, потом опет у први обруч, да би лопта изашла из коша. Сан о великом повратку и победи пао је у воду после петог фаула Бертанса, на две секунде до краја утакмице.

Два бацања имао је Гаилијус, али је оба промашио.

Најефикаснији играчи Нептунаса били су Шакур и Завацкас са по 16 поена, док је Гаилијус додао 12. На другој страни Ертел је убацио 31 поен (8/10 за три), али је шут заказао у пресудном моменту. Осим њега двоцифрен учинак имао је Колтон Ајверсон – 12 кошева, осам скокова.