Какав меч у Сегунди: Осасуна - Маљорка 6:4!

Невероватна утакмица петог кола Сегунде у Памплони: Осасуна - Мајорка 6:4, иако је до 58. минута било 1:3!

Фудбал 22.09.2014 | 15:35

Марко Шћеповић одлично се снашао у Мајорки, где је прошлог месеца стигао на једногодишњу позајмицу из Олимпијакоса.
Прошлог викенда дао је свој први гол, у поразу од Рекреатива 1:2, а у недељу два пута затресао мрежу Осасуне на гостовању у Памплони.

Његови погоци су после 1:1 на полувремену донели Мајорки капиталну предност од 1:3, међутим, био је то тренутак од кога је почео крах некадашњег освајача Купа краља (2003) и финалисте европског Купа победника купова (1999).

Осасуна је од 58. до 85. минута пет пута матирала голмана Миња и преокренула на 6:3, да би Абдон два минута пре краја поставио коначан, за Сегунду невероватан резултат - 6:4!

Занимљиво је да су Мајорка и Осасуна у претходних 10 међусобних окршаја - од јесени 2008. до пролећа 2013, када је Мајорка испала из Примере - само једном пробили границу 0-2 гола, чак пет пута одигравши 1:1.

Ове сезоне је Осасуна у прва четири кола имала гол-разлику 4:4, а гости 4:8, тако да је публика на стадиону Рејно де Навара уживала у голеади каква се вероватно неће поновити у догледно време...

"Стартери" у тиму са Балеарских острва, осим Шћеповића, у недељу су били и Никола Гулан и Филип Марковић.