БЛ: Киксеви Бајерна и Борусије, Падерборн води!

Фудбалери Мајнца победили су Борусију из Дортмунда на свом терену са 2:0 у последњем мечу суботњег програма четвртог кола Бундеслиге.

Фудбал 20.09.2014 | 23:30

Мајнц је до тријумфа дошао захваљујући голу Шинђија Оказакија и аутогому Матијаса Гинтера.

Домаћи тим је тако забележио другу победу од ове сезоне и још је без пораза, па после четири кола има осам бодова, исто колико и Падерборб, Бајерн и Хофенхајм на самом челу табеле.

Борусија је, с друге стране, истала на шест бодова и пала је на седму позицију после некомплетног четвртог кола.

Изабраници Јиргена Клопа су имали већи посед лопте током утакмице, али своје прилике нису искористили, међу њима је био и пенал у 70. минуту, који је промашио Чуиро Имобиле. Домаћи тим је тако повео преко Оказакија у 66. минуту, а Гинтер је аутоголом поставио коначан резултат само осам минута касније.

Свих 90 минута код гостију одиграо је Милош Јојић, док Невен Суботић није био ни на клупи. У дресу победничког тима, Филип Ђуричић је ушао у игру у 87. минуту утакмице.